Pexels/Maksim Goncharenok

Drahá, nebudem to obkecávať. Pri tejto téme totiž nie je žiaden priestor na omáčky, ani žiadne „ale“, a už vôbec nie na žiadne výnimky. Keď chlap nevie oceniť, a tobôž, že vôbec nevidí, aká si skvelá, potom si ťa nezaslúži. A bodka.

Nikto si totiž nezaslúži to všetko, čo si mu ochotná dať, keď ti z toho nevráti ani polovicu. Nikto si nezaslúži tvoje slzy, keď ani len netuší, že on je tým dôvodom, pre ktoré sa kotúľajú. Nezaslúži si ani tvoj úsmev, pohladenie a lásku, keď neberie všetko. Pretože, dobre vieš, buď všetko alebo nič.

Keď nevidí, koľko lásky si mu ochotná dať a čo všetko pre neho obetuješ, potom si nezaslúži ani kvapku z toho. A ty si nezaslúžiš, aby ťa takto niekto oberal o tvoj čas. Nedávaj to najlepšie zo seba tam, kde to nemá význam. Nechaj si to pre niekoho, s kým to všetko zdvojnásobíš.

Nechaj si to pre niekoho, kto ti vráti tvoje pohladenie, kto ti podá pomocnú ruku rovnako, ako ty jemu. Nechaj si to najlepšie pre toho, kto ti dokáže, ako mu na tebe záleží, a že v láske sa všetko vráti. Pretože ak to tak nie je, potom to nie je ani láska. Keď ťa berie ako samozrejmosť, ukáž mu, že sa mýli. Nepros o lásku od niekoho, kto nevidí, aká úžasná si. Ak si to doteraz neuvedomil, nie je pre teba ten pravý.

Prečo dávať celú seba niekomu, kto o to vlastne nestojí? Čo tak nezabúdať na to, že raz príde ten, ktorý to všetko bude skutočne milovať? Ktorý si bude vážiť tvoju osobnosť so všetkým dobrým aj zlým? To nie je rozprávka. Taký je život. Je len na tebe, komu sa rozhodneš dať celé svoje ja.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating