Pexels/Юлия Горбачёва

Nikto z nás sa im nevyhne. Nové začiatky, výzvy, zmeny, to všetko patrí k prirodzenému kolobehu života. Niekedy môžeš mať pocit, že sa v tom tvojom nič nemení, no skús sa obzrieť len 3 roky späť. Určite nebolo všetko rovnaké. Ibaže tie zmeny prichádzali veľmi postupne a preto si z nich nemala strach. Iné to je, ak niečo príde úplne nečakane, zo dňa na deň.

Sú ľudia a povahy, ktoré milujú dobrodružstvá, aktivitu, stále sa meniace prostredie, nové tváre, ale sú aj takí, ktorí z toho majú strach a hrôzu. Milujú svoj systém, zabehnutý kolobeh a pocit bezpečia či istoty, ktorý im to dodáva. Keď však príde niečo, na čo nemajú vplyv, no ich život sa tým obráti, nevedia, ako sa s tým vysporiadať.

Možno si to zažila aj ty. A ak nie, ver, že sa ti to nevyhne. Nová škola, zmena práce, strata blízkej osoby, prvé rande, je mnoho vecí, ktoré dostanú nálepku „nový začiatok“. Ako však budú pokračovať, je len na tebe.

Keď sa ich strániš a doslova bojíš, privolávaš si tým sama negatívne reakcie. Vo svojej hlave to berieš automaticky ako niečo zlé a preto sa tomu budeš veľmi dlho a ťažko prispôsobovať. Všetko je to pritom práve o tomto nastavení mysle, ktoré robí s naším životom rôzne zázraky. Najlepšie na tom je, že to môžeš ovládať sama, stačí, aby si sa rozhodla nebáť sa a ísť vpred.

Nikto z nás nevie, čo ho v budúcnosti čaká. Ani len to, čo sa nám môže prihodiť už zajtra. No to ešte neznamená, že to bude niečo, čo nás nemôže v konečnom dôsledku prekvapiť v tom najlepšom slova zmysle. Keď sa niečo skončí, musí sa začať aj niečo nové. Žiadne medzi neexistuje. Neber to preto ako ten koniec, ale ako začiatok, ktorý ti toho veľa prinesie.

Musíš si zapamätať, že bez toho by si ostala navždy stáť v jednom bode, no aj keď máš svoju stálosť rada, musíš si priznať, že predsa len sa aj ona pomaly mení. Teraz možno príde niečo, čo bude mať rýchlejšie tempo, ale vezmi si, že tým pádom môžu do tvojho života prísť aj nové skvelé veci o čosi skôr. Možno to budú výzvy, no snáď nie si tak slabá, aby si ich nezvládla, však?

Vždy, keď sa zľakneš nového začiatku, skús si spomenúť aspoň na tento citát od Jana Amosa Komenského: „Na dobrom začiatku všetko záleží.“ Tak ako vkročíš do novej etapy ty?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife