Pexels/Pixabay

Máš pocit, že každý okolo teba je zamilovaný, našiel šťastie v láske či svoju spriaznenú dušu, len ty si stále nejak mimo? Aj by si už možno túžila po tom mať niekoho po svojom boku, no nejako sa ti nedarí. A tak premýšľaš, kde je chyba. Naozaj je to v tebe?

Nuž, pravdou je, že tých dôvodov môže byť hneď niekoľko, na tvojej strane, či strane toho druhého. Sú to individuálne veci, ktoré ovplyvňujú to, či a ako sa ti darí vo vzťahoch. Pozrime sa však na jeden z nich, ktorý je momentálne medzi ženami rozšírený – príliš veľké očakávania. Myslíš, že teba sa to netýka?

Pozrime sa na to takto – kedysi sa ženy vydávali za mužov, ktorých im vybrali rodičia, či chlapov, zo susedstva. Samozrejme, nebolo to ideálne, ale na to, že niekde vo svete môže byť niekto lepší, krajší, ideálnejší, nebolo ani pomyslenia. Dnes sú už ženy ovplyvnené množstvom romantických filmov, pozerajú sa na dokonalých mužov v časopisoch, na sociálnych sieťach, … majú pocit, že výber je nekonečný a porovnávajú jedného s druhým.

A tak sa môže stať, že stretneš skvelého chlapa, no v tebe začnú rásť pochybnosti. Má horšiu prácu ako partner tvojej kamošky, nevyzerá ako ten, čo ho sleduješ na Instagrame, alebo sa nespráva bláznivo romanticky ako ten z filmu, ktorý si včera sledovala. Drahá, je čas otvoriť oči a rozoznávať realitu od snov. Nič a nikto nie je dokonalosť sama. Ak po nej túžiš, opýtaj sa samej seba, či svojmu partnerovi taktiež ponúkaš iba to najlepšie.

Vieš čo je na láske a vzťahoch najkrajšie? Že je skutočná a na nič sa nehrá. Nie, nemáš sa „uspokojiť“ s nejakým iba preto, aby si nebola vyberavá a jednoducho niekoho mala. Iba si daj pozor, či neprichádzaš o niekoho úžasného, iba preto, že nesplnil požiadavky z tvojho zoznamu. Pretože tie nesplní nikto.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating