Pár stojí na móle a drží sa za ruky
Unsplash/Justin Groep

Počula si už niekedy o tom, že by sa rozišla dvojica ľudí, ktorí vyzerali, akoby boli jeden pre druhého stvorení? Ako žena v dlhodobom a spokojnom vzťahu si to neviem ani len predstaviť. No na vlastné oči som videla príbeh tej, ktorá dala zbohom životnej istote, mužovi, ktorý bol vraj pre ňu ten pravý, no nie v danom momente. Uprednostnila svoje šťastie pred ich spoločným.

Musím sa priznať, keď mi moja známa povedala, že sa chce rozísť s partnerom, bola som v šoku. Boli krásny pár, rozumeli si, mali medzi sebou skvelú energiu. On bol ten muž, o ktorom sníva mnoho iných žien – fešák, pracovitý, zábavný, spoľahlivý. Jednoducho, všetko v jednom balíku s dobrým srdcom. Nechápala som, prečo by sa ho chcela vzdať, veď takého už nenájde.

Bozkávanie sa pred autom
zdroj: Pexels/Anna Ilina

Ani najlepší chlap sveta nemusí byť ten pravý

Vysvetlila mi, že si všetko toto uvedomuje a je za neho vďačná. Ale niekde, kdesi hlboko vo svojom srdci cítila, že to nie je ono. Aj keď sa v podstate nemala na čo sťažovať, vraj jej tam chýbal jeden kúsok, ktorý bol čoraz prázdnejší. Pochopila, že musí ísť za svojím srdcom, aj keby to malo znamenať, že tým zlomí to jeho. Jednoducho, chcela nájsť šťastie sama, aby sa o neho potom mohla s niekým deliť.

Vtedy som sa nad tým zamyslela. To, že mne sa zdal jej chlap dokonalý, ešte neznamená, že taký bol aj pre ňu. Každá jedna z nás je totiž iná, preto k nám musí zapadnúť niekto naozaj špecifický. Niekedy sa môže stať, že nájdeš muža, ktorý stojí za všetko, no ani to nemusí byť presne to, čo naozaj potrebuješ. Keď sa z tvojej duši ozýva hlások, ktorý si želá niečo iné, musíš ho počúvať.

Dvojica v prírode
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Môže sa stať, že nájdeš muža svojho života, no ako ten život bude plynúť, uvedomíš si, že to nie je presne ten typ vzťahu a ten typ chlapa, ktorí ťa napĺňajú čistou láskou a absolútnou spokojnosťou. Na láske je totiž krásne to, že ju objavíme aj v niekom, kto má milión chýb. No my budeme ľúbiť každú jednu z nich.

Rozchod po rokoch môže bolieť, no vždy je lepšie darovať sama sebe druhú šancu, než sa uspokojiť s niečím, čo pôsobí dobre.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating