Asi sa zhodneme na tom, že súčasné opatrenia a rok trvajúca pandémia už nebavia nikoho a najradšej by sme boli, keby sme sa už zajtra mohli vrátiť do normálu. Organizácia Rovnako Rozdielni vytvorila hudobný videoklip znázorňujúci odkaz dnešnej doby. Do projektu sa zapojilo množstvo prevádzok zasiahnutých pandémiou Covid-19.

O skladbu a videoklip sa postarala rovnomenná skupina z Trnavy, Rovnako Rozdielni, ktorej členmi sú interpreti vystupujúci pod menami Idol Different a Ignasio spolu s kameramanom a režisérom v jednej osobe, Pavlom Banášom.

Rovnako rozdielni je dlhodobý audiovizuálny projekt, ktorého cieľom je prinášať do prostredia slovenského internetu pozitívnu energiu a motivovať. Taktiež hovoria o náročných a dôležitých spoločenských témach, ktorým sa nevenuje pozornosť ale aj o úspešných ľuďoch, ktorí prekonali obrovské prekážky.

zdroj: Rovnako Rozdielni

Posledný rok bol trochu iný a náročnejší, než sme vôbec čakali. Na začiatku sme to však zvládli úplne skvelo, pomáhali sme si, šili sme rúška, robili nákupy starším… DRŽALI SME SPOLU. Trvá to však už príliš dlho. Síl už veľa nezostalo a víťazná morálka klesá tiež. Sme však v cieľovej rovinke. Na konci závodu už nikomu nezostalo veľa síl a každý ide na doraz.

Ak však chceme vyhrať, tak práve toto je rozhodujúce obdobie, kedy si treba siahnuť na dno a zabrať najviac ako to ide. Spojme sa a ťahajme spolu za jeden povraz. Nie kvôli politikom, nie kvôli odborníkom… ale kvôli obyčajným ľuďom, ktorí kvôli pandémii najviac krvácajú.

zdroj: Rovnako Rozdielni

Kvôli baristovi z kaviarne na vedľajšej ulici, kvôli trénerovi z fitka pod našim bytom, kvôli predavačke z nášho obľúbeného obchodu s oblečením, kvôli hráčom nášho klubu,… Spojme sa a buďme zodpovední, pretože len to je cesta ako poraziť vírus a vrátiť sa späť k normálnemu životu.

zdroj: Rovnako Rozdielni

Nová skladba Už nech to prejde odkazuje práve na situáciu, s ktorou sa posledné mesiace musíme vysporiadať. Zapojili sa do neho viaceré prevádzky, ktoré pandémia zasiahla a musia byť zatvorené. Videoklip zároveň vyzýva ľudí k noseniu rúšok a respirátorov, preto by si ho mali pozrieť všetci. A áno, aj naši politici.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.