Som príliš tučná.‘
‚Príliš to na mne visí.‘
‚Mám v tom veľký zadok.‘
‚Nemám do toho dobré prsia.‘

tumblr_oguec285wq1qcuggyo1_1280 foto: napoleonfour.com

Každá z nás určite pozná tieto frázy, ktoré si hovoríme, keď sa prezeráme pred zrkadlom. Je to prirodzené. Určite si taká aj ty. Sme také všetky. Nie sme so sebou spokojné, hlavne preto, že médiá nás neustále kŕmia tým, ako by sme mali vyzerať a za vzor nám dávajú slávne modelky.

Aj ja som si prešla obdobím, kedy som sa rozhodla so sebou niečo robiť, kedy som sa nepáčila sama sebe vo veciach, ktoré som mala doma alebo v tých, ktoré som si chcela kúpiť. Prestala som jesť tučné a sladké jedlá, hýbala som sa…

ff7eb650c45bc2f0657b2f7b78079ebf foto: pinterest.com

Môžem povedať, že moja cesta za lepšou postavou bola celkom jednoduchá. Veľa vecí je v hlave. A toto je jedna z nich. Ale hlavne, naučila som sa, že keď chceš, aby si sa páčila ostatným, musíš sa páčiť hlavne sama sebe.
Jasné, musíš mať aj zdravý úsudok. Je predsa samozrejmé, že nie všetkým sa hodí všetko.

Obleč si to, v čom sa cítiš dobre, čo lichotí tvojej postave, čo zvýrazní tvoje prednosti a zakryje nedokonalosti. Máš veľký zadok? Nevadí. Dnes je to IN. Všetci sa chcú podobať Beyoncé či Kim Kardashian. Vidíš. Máš pocit, že ony si lámu hlavu nad tým, že majú v niečom veľký zadok? Kdeže. Spravili z toho svoju prednosť.

exercises-give-you-good-bum-like-beyonce foto: happilyforeverfit.com

Za žiadnu cenu nemaj komplexy z toho, že v čom má tvoja kamoška skvelú postavu, vyzeráš ty ako jaternička. Ver mi, že v inom outfite bude zase ona závidieť tebe, ako v tom vyzeráš. Každá sme iná, máme iné proporcie, iné miery…

A každá z nás musí milovať to, aká je.

A čo s našim starým známym problémom ‚Nemám si čo obliecť.‘? To je jednoduché. Nadýchni sa, pozri sa do skrine ešte raz a určite tam niečo nájdeš.

tumblr_o26xyxji5g1rf2h2eo1_1280 foto: napoleonfour.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista