Dominiku Jurenu môžeš poznať aj pod priezviskom Stará, ktoré nosila za slobodna. V auguste oslávila svoje 28. narodeniny a s fanúšikmi sa pochválili tou najkrajšou správou – stane sa z nej MAMA. Na svojom Instagrame pravidelne informuje o svojom stave a sledovateľom dáva možnosť pýtať sa aj otázky.

Viaceré mamičky a budúce mamičky neraz zaujímala veľmi aktuálna téma, ktorou je očkovanie. Na jednej strane ide o kontroverznú tému, ktorá vyvoláva negatívne ohlasy a komentáre. Dominika sa aj napriek tehotenstvu nechala zaočkovať, no vopred upozornila ľudí, nech sa zdržia negatívnych a blbých komentárov, ktoré bude mazať.

„Ja som bola rozhodnutá očkovať sa už pred tehotenstvom. Ako deti sme sa každoročne očkovali proti chrípke, mám v sebe aj rôzne nepovinné očkovania a preto som očkovanie proti covidu považovala za niečo úplne normálne a prirodzené. Moja veková skupina sa dostala k vakcíne v čase, keď bola 2. vlna úplne na ústupe a my sme sa snažili o bábätko. Tak sme si povedali, že počkáme do júla. Keď sa dovtedy nezadarí, ideme obaja. Ale zadarilo sa 🥰

Miško sa teda šiel dať očkovať, ja som si zatiaľ zbierala informácie a štúdie o očkovaní tehotných. V rodine mám kopu lekárov, tí tiež rozhodili siete aby sme mali o očkovaní tehotných žien čo najviac relevantných info. Každý jeden lekár/vedec, s ktorým som sa rozprávala, mi očkovanie odporučil. Okrem toho som sa za správne rozhodnutie veľa modlila, predsa len, zodpovedná som bola už aj za naše dieťatko. Povedala som si, že rozhodujúce slovo bude mať moja gynekologička a ak bude ona jediná proti, očkovať sa nedám. To bude pre mňa také znamenie.

Lenže moja gynekologička reagovala na moju otázku veľmi pozitívne a odporučila mi nečakať a dať sa očkovať, keďže 1.trimester som už mala za sebou. Prvú dávku som dostala v 15. týždni a okrem bolesti ruky a hlavy som nemala absolútne žiadne vedľajšie účinky. Na sone bolo tento pondelok všetko v najlepšom poriadku, sme zdraví a krásne rastieme. Ja osobne som o správnosti svojho rozhodnutia presvedčená a myslím si, že to je dôležité. Môj pokoj a moje kľudné svedomie,“ prezradila Dominika svojim fanúšikom v príspevku.

„Ďalšia vec – len preto, že som očkovaná ja, nebudem to nikomu prikazovať ani odporúčať, najmä nie v tehotenstve. Píše mi množstvo tehotných žien a každej napíšem moju skúsenosť a zároveň ju posielam za jej gynekológom – veď len on pozná váš zdravotný stav najlepšie.

Takže ak ste tehotná a zaujíma vás môj názor na túto tému, tu ho máte. Nehanbím sa za neho, len sa vyhýbam tejto tak veľmi polarizujúcej téme. Ale ak čo i len jednej žene dodám odvahu, stojí mi to celé za to 😉 Veď ja vás tu mám všetkých tak rada! 🥰 Ste taká moja skvelá komunita a verím, že môj pohľad na pandémiu a očkovanie to nezmení,“ uzavrela budúca mamička svoj názor na očkovanie.

A presne takto by sme to mali brať všetci – ako názor a pohľad na vec niekoho iného. To, že sa tento názor nemusí zhodovať s tým naším, na tom nič nemení. Každý má právo na slobodu prejavu a mali by sme to zvládať aj bez agresívnych a neslušných komentárov.

Čo si o tejto problematike myslíš ty?

Zdroj: Instagram/dstaraofficial

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.