Je to neskutočné ako dokáže svet rozdeliť ľudí. Rozdeliť niekedy tak, že už ani nevieš ako tá tvoja kamoška vyzerá. Keď ti na tvojej kamoške záleží, nesnaž sa ju ignorovať. Teraz budem hovoriť o tom, ako priateľka, s ktorou si si zažila množstvo až natoľko, že je minimálne nutné zostať s ňou pre istotu v kontakte. Žartujem. Nie je to nutné, ale je to potrebné hlavne pre teba. Je milión dôvodov prečo si si vybrala práve túto kamarátku.

Poznáte sa dlho. Veríte si a poviete si všetko a to doslova. Zažili ste toho spolu viac než dosť. Keď ti niekto povie spomeň si na nejakú konkrétnu spomienku, ktorú ste zažili vynorí sa ti nespočetné množstvo. Teraz si sa pousmiala, lebo ťa napadla úplná volovina, ktorú ste spolu spravili.

zdroj: pexels.com

Delia ťa kilometre a napriek tomu vaša snaha prekonáva všetko. Snažíte sa spojiť cez rôzne aplikácie, ktoré ti zaberú mobil až tak, že ti zamrzne na večné veky. Je to krásne a šialené. Je to nepochopiteľné ako nám jedna priateľka dokáže ovplyvňovať život, aj keď je na konci sveta. Rovnako ako aj ty ovplyvňuješ ten jej. Ste ako sestry. 

Mnohé z nás to zažili. Začne to nevinným ako sa máš a neskôr do toho vstúpi akýsi plynulý rozhovor, akoby si mala pocit že sedí vedľa teba s pohárom vína a len tak si rozprávate o svojich problémoch, starostiach i radostiach.

 

Dokážete sa povzbudzovať. Dokáže ťa skritizovať a viete obe, že keď jedna robí hlúposti, druhá ktorá je v inom štáte je schopná ti dať lekciu aj cez mobil. Vieš si predstaviť jej reakciu, ak čítaš jej správy. Úprimne sa zasmeješ, robíte si život zábavnejší. Ver tomu, že obe z vás poteší vždy správa a konverzácia, ktorá práve prebieha. Možno práve vzdialenosť je tá, ktorá upevňuje vzťahy a robí ich silnejšími a skutočnejšími.

zdroj: unsplash.com

Toto priateľstvo je úžasné. Každý deň je iný. Nikto nemá rovnaké dni, hlavne nie my ženy. V jeden deň prestriedame množstvo nálad a úsmevov, pričom si to neuvedomujeme. Deň ako oslava priateľstva je úžasný. Úžasný v pocite, že sa máš na koho obrátiť, máš sa komu zdôveriť. Netreba ti milión kamošiek, stačí ti jedna úprimná.

Preto ak máš priateľku, ktorá je vzdialená od teba dostatočnú diaľku tak ju v tom prípade dostatočne kontaktuj, aby vedela že ti na nej skutočne záleží a máš ju rada. Veď už ťa zažila v rôznych stavoch. Stavoch keď si bola šťastná, v stavoch keď si nemala náladu atď. Priateľstvo je cenné. Aj keď si náhodou stratila kontakt s ňou ešte je čas to napraviť. Stačí len jedna maličkosť jedno malé nevinné ahoj ako sa máš atď a všetko sa môže zmeniť. Zmení sa ženské postavenie, myslenie a ver tomu že ťa mení aj ona tvoja kamarátka.

Ako sa hovorí nie len muž ťa zmení a rozžiari, ale kamoška ti dá nespočetne… nespočetné množstvo rád, povzbudivých slov, svoje rameno na vyplakanie a aj poriadnu lekciu do života aj takto na diaľku. Preto je niekedy vhodné sa jej len tak poďakovať, pretože z teba robí iného človeka. Pomáha ti napredovať, podporuje ťa a robí malé kroky k samotným úspechom a snaží sa o to, aby si mala krajší deň, alebo jednoducho bola v pocite krásna, v pocite že je vždy niekto s tebou, kto s tebou drží za jeden povraz. Možno ju potešíš listom, alebo smajlíkom. Nemusíš to urobiť práve v deň priateľstva, poteš ju v obyčajný deň.

 

Pre moju kamarátku:

„Drahá moja priateľka,

Ďakujem Ti za moje strpenie, ktoré so mnou máš. Som neskutočne rada, že táto vzdialenosť neprekazila naše kamarátstvo, ba priam to upevnila. Mám ťa veľmi rada. Obdivujem ťa, obdivujem ako to všetko zvládaš v cudzom štáte. Si skvelá. Chcem, aby si bola šťastná kdekoľvek si, nech je to aj na konci sveta. Len mi potom prosím napíš adresu, aby som tam mohla prísť. Pamätaj, že budem vždy stáť pri tebe v časoch akýchkoľvek.“

Ako hovorí Aristoteles:

„Nič nie je v živote potrebné ako priateľstvo.“

Má svätú pravdu…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.