Mama s dcérou

Matky patria medzi tie najsilnejšie osobnosti, aj keď si to mnohí neuvedomujú. Musia si prejsť rôznymi situáciami a tehotenstvo či pôrod rozhodne netreba zľahčovať. Aby to ale všetko zvládli, môžu im v tom pomôcť aj niektoré z ich vlastností. Vieš, ktoré to sú?

Vybrali sme 10 vlastností, ktoré sú dôležité a príznačné pre tie najlepšie matky. Samozrejme, že nikto nie je dokonalý a sem-tam sa objavia nejaké problémy, no ak máš takýto základ, si predurčená k tomu, aby si vychovala tie najlepšie a najšikovnejšie deti.

Trpezlivosť

Trpezlivosť ruže prináša a pri deťoch to platí dvojnásobne. Niekedy im treba vysvetľovať veci aj viackrát, a aj keď sa ti to nechce, jednoducho to zase zopakuješ. Ak by si strácala často nervy, mohli by to z teba vycítiť.

Mama s dcérou v obývačke
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Byť autoritou

Deti by nemali skákať matkám po hlave, preto je dôležitá aj správna dávka autority. Keď niečo povieš, musia ťa rešpektovať a počúvnuť, nemôžu si robiť všetko tak, ako sa im zachce.

Pochopenie

Na druhej strane by si mala mať aj istú dávku pochopenia. Aj keď urobia niečo zle, nemusíš hneď kričať a zlostiť sa. Skôr sa snaž pochopiť, prečo to urobili a či sa tomu dá nabudúce zabrániť.

Empatia

Pri výchove sú dôležité aj emócie a pocity. Matky by sa mali vedieť vcítiť do svojich ratolestí a toho, čo potrebujú. Empatia je celkovo dôležitá aj pri partnerovi alebo iných ľuďoch.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife