Aká je tvoja najhoršia vlastnosť? Dokázala by si na túto otázku úprimne odpovedať, ak by sa ťa to niekto opýtal? My možno na sebe nevidíme to zlé, no ľudia v našom okolí to neprehliadnu. Napríklad tvoje dobré kamošky, s ktorými tráviš veľa času a ktoré ťa poznajú ako svoje topánky.

Sú určité vlastnosti alebo spôsoby správania, ktoré nemáme rady. Nielen na sebe, ale aj na iných ľuďoch. Ak robievaš týchto 6 vecí, môžeš si byť istá, že svojim priateľkám tak ideš pekne na nervy. Aj keď ti to možno ešte nepovedali do očí, neznášajú, ak si takáto.

Stále sa na niečo sťažuješ

Namiesto toho, aby si si dokázala priznať chybu, radšej sa sťažuješ na všetko a všetkých. Je ľahšie zvaliť vinu na niekoho iného. Nikdy nič neurobíš pre to, aby si niečo dosiahla, ale radšej hľadáš výhovorky, prečo ti to zase nevyjde.

Podceňuješ sa

Hovoríš o sebe, že to nedokážeš, že nie si dosť pekná alebo chudá. A pritom všetci dobre vedia, že v skutočnosti je to presne naopak. Máš tendenciu sa podceňovať, ale len preto, aby ťa ostatní presviedčali o opaku a aby ti tak mohlo stúpať tvoje sebavedomie.

Si namyslená a myslíš, že si lepšia

Opakom je namyslenosť a tvoja nadradenosť nad ostatnými. Nemôžeš sa čudovať, že ťa kamošky nebudú mať rady, ak sa budeš hrať na niekoho iného a budeš si myslieť, že si lepšia ako ony.

Si nerozhodná

Čo si objednáme na večeru? Aký film si pozrieme? Aký drink si dáš? Kam pôjdeme spolu na výlet? Ktoré šaty vyzerajú lepšie? Si veľmi nerozhodná a máš problém poradiť aj kamoškám, ktoré ťa žiadajú o pomoc. A ak sa ony snažia poradiť tebe, si schopná ešte spochybniť aj ich nápady.

Nie si spontánna

Ak ťa večer zavolajú von, tak choď. No a čo, že máš práve rozčítanú stranu v knihe alebo rozpozeraný seriál. Neplánované akcie bývajú často tie najlepšie, preto by si mala byť aj viac spontánna. Ak ich takto odmietneš raz či dvakrát, nabudúce sa už neozvú, aj keď by si chcela.

Si závistlivá a neprajná

Nielen iným ľuďom, ale nie si schopná dopriať ani svojim blízkym priateľkám. Závidíš im ich úspech a spochybňuješ spôsob, akým sa k tomu dostali. S týmto sa často spája aj ohováranie a klebety. Takouto cestou si od seba všetkých odplašíš.

Ak sa budeš správať takto, veľmi ľahko sa môže stať, že ostaneš sama. Nikto sa predsa nechce kamarátiť s osobou, ktorá má takéto vlastnosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.