Dvojica sa smeje

Dlhodobý vzťah nezávisí na tom, či máte istotu, že spolu vydržíte do konca života. Je dôležité a nevyhnutné snažiť sa o vzájomnú radosť aj po mnohých rokoch. Samozrejme, občas môžu vzniknúť aj hádky, ale je dôležité nezabúdať na tie pekné momenty, ktoré sú súčasťou každého vzťahu. Je ľahké nechať sa uniesť negatívnymi situáciami, no to by mohlo narušiť to pekné medzi vami.

Ak chceš mať dlhodobý vzťah, ktorý bude zdravý a naozaj kvalitný, nepremeň sa na stíhačku, ktorá bude svojmu partnerovi neustále pripomínať iba to, čo neurobil, prípadne urobil zle. Aj chlapi si predsa zaslúžia počuť pekné slovo a cítiť lásku.

Spísali sme pre teba veci, ktoré by si mala robiť aj po rokoch strávených spolu. Uvidíš, že to dodá vášmu spolunažívaniu úplne nový rozmer. Ale, samozrejme, takto by sa mali správať aj muži, všetko by totiž malo byť o rovnováhe.

Dvojica sa smeje a opiera o seba
zdroj: Unsplash/Sarah Noltner

Ako by mal vyzerať dlhodobý vzťah?

1. Chodievajte na spoločné rande a nečakaj, že vždy niečo vymyslí on. Jednoducho ho zober niekam von a užívajte si jeden druhého.

2. Ak máš chuť na milovanie, nečakaj, kým urobí prvý krok on. Veľmi ho potešíš, ak aj ty preberieš iniciatívu.

3. Dávaj mu komplimenty a sem-tam mu polichoť, ak bude vyzerať dobre alebo sa mu niečo naozaj vydarí.

4. Naučte sa robiť kompromisy, vďaka ktorým sa vyhnete zbytočným konfliktom a hádkam. Nie vždy musíš mať ty pravdu alebo posledné slovo.

5. Priprav mu nejaké prekvapenie alebo mu kúp nejakú maličkosť, na ktorú v obchode natrafíš a vieš, že by mu urobila radosť.

6. Nebuď stále na mobile, ale venuj svoj čas aj jemu. Rozprávajte sa, choďte niekam alebo si pozrite niečo v telke.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating