Instagram/your_passport

Tiež si niekedy hovoríš, ako niektoré páry dokážu spolu vydržať celé tie roky? Nie že by si im vyslovene závidela, len nechápeš, ako môžu byť stále tak šťastní. Keď sa pritom pozrieš na svoj vzťah, mávaš sem-tam pocit, že niečo nie je v poriadku a našlo by sa kopec vecí, ktoré by sa dali zlepšiť. 

O dlhodobý zväzok sa treba naozaj poriadne postarať. Nestačí, že dvojica bude vedľa seba prežívať, ale obaja sa musia snažiť, aby ich vzťah napredoval. Veľmi dôležitých je aj týchto šesť vecí, ktoré nájdeš takmer v každom dlhodobom partnerstve. Bez týchto hodnôt by to jednoducho nešlo.

1. Zrelosť

Obaja by mali byť dostatočne zrelí na to, aby vedeli, čo od života očakávajú a naopak, čo vo svojom živote nechcú. Vďaka tomu sa môžu spoločne posúvať vpred, môžu plánovať a plniť si sny. Ak by bol zrelý len jeden z dvojice, hrozilo by nepochopenie, závisť alebo strata záujmu. Partneri sa musia podporovať.

2. Empatia

Okrem podpory sa pár musí aj pochopiť a povzbudiť. V tom dobrom aj v tom zlom. Aj muž by sa mal dokázať vcítiť do potrieb alebo problémov svojej polovičky, aby jej pomohol lepšie zvládnuť dané problémy.

3. Rešpekt

Vo vzťahu by mali byť stanovené určité hranice, ktoré sa nemajú prekračovať a obaja to musia rešpektovať. S tým súvisí do istej miery aj dôvera. Partneri veria tomu, že sa na svoju polovičku môžu spoľahnúť a nesklamú sa navzájom.

4. Čestnosť

Klamstvá a polopravdy nepatria do žiadneho vzťahu, nielen toho dlhodobého. Rešpekt a dôvera je jedna vec, ale ak by to škrípalo po tejto stránke, skôr či neskôr by mohli vzniknúť viaceré problémy.

5. Humor

Niektorí ľudia si myslia, že nie je dôležitý, no nie je to úplne tak. Život s úsmevom je oveľa jednoduchší a hlavne krajší či príjemnejší. A ak sú obaja naladení na rovnakú vlnu, je to ešte lepšie. Vďaka tomu dokážete brať veci s nadhľadom a nerobíte si zo všetkého ťažkú hlavu.

6. Odpustenie

Nikto nie je neomylný a v dlhodobom vzťahu sa nemôže očakávať, že nedôjde k žiadnym chybám. Dôležité je aj odpustenie, samozrejme, ak ide o veci, ktoré sa odpustiť dajú.

Zamysli sa nad tým, či s frajerom tieto parametre spĺňate. Ak nie, je najvyšší čas na tom popracovať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating