Photo by lucas souza from Pexels

Každá z nás je jedinečná, a preto dokážeme zaujať rozdielnymi vecami. Medzi nimi nemôže chýbať ani správanie, ktoré o človeku veľa napovie. Ak sa teda snažíš niekoho ohúriť svojím rozkazovacím alebo nedostupným výrazom, nemuselo by to zabrať. Portál IHeartIntelligence, eharmony a Psychology Today uviedli, prečo sa viac oplatí byť sama sebou.

Panovačná panička

Ak chceš byť v živote úspešná, je dôležité, aby si bola v istých veciach rázna a nekompromisná. To však neplatí pri partnerských vzťahoch. Iste, mužov priťahujú sebavedomé ženy, no buď opatrná. Žiadny chlap nemá rád, keď je kontrolovaný, neustále atakovaný príkazmi a rozkazmi. Týmto v ňom nevzbudíš záujem, skôr len rýchlejšie utečie.

Jednu mamu už má

Ďalšou veľkou chybou je, keď sa namiesto partnerky snažíš zaujať pozíciu matky. Pamätaj, to že k sebe prechovávate isté sympatie neznamená, že vieš všetko lepšie ako on. On si je vedomý toho, čo si má obliecť, kedy sa najesť alebo umyť ruky. Samozrejme, myslíš to dobre, no nadmerná starostlivosť dokáže spraviť veľké škody. Menej je niekedy viac. Vo vzťahoch to platí obzvlášť.

Nevyspytateľná žena

Zaujalo ťa, čo to asi tak znamená? Nuž, nie je to tak príťažlivo dobrodružné. Jedná sa o osobu, ktorá nie je schopná naplniť svoje sľuby a aj dlho plánované stretnutie odloží tesne pred termínom. Myslíš, že tento druh správania by vyvolával dobrý dojem? Asi nie. Ak sa na teba nemôže spoľahnúť, pretože tvoje nálady a slová sa menia rýchlosťou svetla, mala by si sa zamyslieť. Zrejme by treba niečo zmeniť.

Hlavne žiadna prísavka

Vo vzťahu si treba prejavovať náklonnosť a nehu. Avšak byť na sebe zavesení 24/7 by nemuselo byť prospešné pre žiadnu stranu. Hoci sa to spočiatku nezdá kvôli ružovým okuliarom, obaja potrebujete vlastný priestor. Prečo? Aby ste na sebe pracovali, posúvali sa ďalej a mali o to väčší dôvod na radosť, keď sa znova stretnete. Balans je nevyhnutný. A koniec-koncov, ak by si sa naozaj správala ako prísavka, tvoj objav by z toho bol iba zbytočne znepokojený. Necítil by sa komfortne, ale utláčane. To ho z logického hľadiska privádza iba k jednej veci – úteku.

Zdroj: IHeartIntelligence, eharmony a Psychology Today

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating