unsplash.com

V dnešnej dobe na nás kričia z každej strany nové trendy. Raz máme byť vychudnuté, jesť zdravo a cvičiť a potom vidíme článok odsudzujúci chudé ženy. Hitom jesene je bordová alebo hnedá. Preč s čiernou. Keď mám chuť ísť „all black“, tak pôjdem, aj keby po mne niekto hodil paradajku. Tieto protichodné informácie sa nám chtiac či nechtiac dostanú do hlavy. Môžeš sa nad tým zamyslieť, ale nemusíš. My si svoj život riadime sami a je len na nás, ako sa ho rozhodneme žiť. Hovorí sa, že žijeme len raz, ale ak žijeme naplno, raz stačí.

Maj určené priority

Podľa Kaliho je samota trpká daň pre všetkých, čo všetko chceli. Podľa mňa je to okrem toho migréna, nervozita, stres, nedostatok spánku a všeobecná fyzická i psychická vyčerpanosť. Vyber si čo v živote chceš a čo potrebuješ. Nájdi medzi tým správnu vyváženosť. Viem, že nemáš nič odkladať na zajtra, ale naozaj nemusíš stihnúť všetko a hneď. Vyber si čo je dôležité. Neboj sa povedať nie. Nebuď pyšná a sebecká, ale ži svoj život pre seba. Nedovoľ druhým tlačiť ťa do toho čo nechceš. Môžeš druhým pomôcť, môžeš sa snažiť, ale nemusíš. Je to len otázka tvojej dobrej vôle. Neboj sa splniť si svoje sny. Buď šťastná.

View this post on Instagram

❤️🙏 #somidealista

A post shared by Som Idealista (@somidealista) on

Lenivosť nie je choroba

Nalejme si čistého vína. Každá z nás je občas lenivá. Občas sa nám proste nič nechce. A to je v poriadku. Je dobré vykonávať svoju prácu na 100%, ale to sa nedá stále. Občas potrebujeme vypnúť a zresetovať, ísť iba na 20%. Nevyčítaj si, že sa ti niečo občas nepodarí. Je veľmi dôležité snažiť sa a nevzdávať to. Uvedom si však, že si v niektorých veciach vynikajúca a tie nepodarky sú dávno v ich tieni. Každý neúspech nás posúva vpred a dáva nám možnosť sa zlepšiť. Z každého úspechu sa máme právo tešiť a byť na seba pyšné. Ak aj si občas lenivá, máš na to právo. Ostať doma, konečne sa v pokoji do sýta najesť a pozrieť si seriál. Na chvíľu si oddýchnuť od povinností a vybehnúť s kamarátkami na kávu.

View this post on Instagram

❤️ #somidealista

A post shared by Som Idealista (@somidealista) on

Nedovoľ druhým nútiť ťa robiť čo nechceš, pretože ty nemusíš

Nemáš chuť ísť s niekym von? Nechoď. Nemáš rada špenát? Nejedz ho. Chce sa ti plakať? Plač. Áno je to obdivuhodné a hrdinské sa cez všetko preniesť a ísť ďalej, nech sa deje čokoľvek. Ale načo? Sme akurát nahnevané a smutné. V dnešnej dobe to je fakt na nič. Je super sa občas premôcť, ale neustále? Niekto na vás kašle a vy sa to stále pokúšate zachrániť, odpúšťate, trápite sa? Svoj život žijete pre seba, preč s takýmito ľuďmi! Život nie je trest, ale odmena. Keď sa toho zlého zbavíte, padne vám kameň zo srdca a vy si konečne vydýchnete. Odpustite všetkým, najmä sebe. Konečne pri srdci pocítite pokoj. Možno nie sme vždy šťastní, ale pokoj je možno niekedy viac ako šťastie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife