Vždy som sa v láske sklamala. Jedného dňa som si povedala, že stačilo. Na vzťahy som zanevrela a ostala sama. Potom mi do cesty prišiel on.

Sklamania

Čakala som niekoľko dní. Vážne som čakala niekoľko dní a nocí. Vtedy, keď som si začala u nejakého muža myslieť, že je ten pravý, to prišlo, sklamal ma. S každým sklamaním som si povedala, že radšej budem sama. Jedine tak sa vyhnem ďalším trápeniam.

Už som viac nechcela preplakať noci kvôli nejakému mužovi, ktorému v skutočnosti vôbec nezáležalo na tom, ako sa cítim. A tak som ostala radšej sama. Prešiel istý čas, čas samoty. Zvykla som si nato, byť šťastná sama so sebou. Naučila som sa žiť bez čakania. Čakania, že príde niekto, kto mi znova prinesie lásku do môjho srdca. Na niekoho, kto mi zmení život.

zdroj: unsplash.com/Ben Eaton

Sila lásky

V období, keď som to ani nečakala. V tom období, keď som ani nemyslela na lásku. Vtedy, keď som bola šťastná vo svojom živote a bez prítomnosti niekoho po mojom boku sa to stalo. Zrazu prišiel. Človek, ktorý mi svojou prítomnosťou priniesol radosť. Človek, ktorý ma naučil opäť cítiť lásku a pripomenul mi, aká silná a mocná dokáže byť. Ako dokáže vyliečiť všetky rany, ktoré zanechala minulosť.

Nikdy som si nemyslela, že budem takto niekedy šťastná. Teraz si uvedomujem, prečo ma ľudia predtým sklamali a prečo mi to nikdy predtým s nikým iným nevyšlo. Strácam sa v jeho očiach. Cítim lásku aj tam, kde predtým nebola. Nachádzam domov v jeho objatí. Zamilujem sa do neho každý jeden deň, každou sekundou.

zdroj: unsplash.com

Je to človek, od ktorého cítim veľké množstvo lásky každý jeden deň. Vstúpil do môjho života nečakane a robí ho každým dňom nádherným. Vždy, keď mám zlé dni, ma objíme a stojí pri mne. Dáva mi pocit, že moje srdce dokáže aj napriek všetkému milovať najviac ako sa len dá . Viem, že keď ho potrebujem, tak tu vždy je.

Ďakujem za všetky sklamania v mojom živote, lebo dnes viem, že sa to stalo preto, aby mi mohol do života prísť on. Prísť a ostať navždy. Po každej búrke vyjde opäť slnko a moje slnko je on. Počkaj si aj ty na to svoje. Zažívať toto všetko s človekom, ktorého miluješ a on ťa miluje tiež, stojí to za to čakanie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.