Muž a žena sedia na lúke
Unsplash/Michael Easterling

Môžeme ostať kamaráti. Už aj ty si počula túto vetu z úst človeka, ktorý bol ešte pred chvíľou viac, ako len tvoj kamarát? Ak ste spolu boli krátko, môže ťa to zamrzieť, no svet sa kvôli tomu nezrúti. No čo ak sa chcete v dobrom rozísť po dlhom a vážnom vzťahu? Naozaj je možné, že sa z milencov stanú iba priatelia? A môže byť takéto priateľstvo po vzťahu úprimné?

Veľa ľudí by ti na toto dalo jednoznačnú odpoveď v znení slova NIE. Jednoducho, medzi ženou a mužom je vraj také niečo veľmi vzácne. Vždy je v tom skrytá tajná túžba, ktorá možno ostane nešťastnou láskou naveky.

Keď sa niekto tvári, že po rozchode berie všetko v poriadku a vrátil sa v mysli späť do fázy „poznáme sa a máme sa radi, no nič viac“, môže to byť iba pretvárka.

Na to, aby sa to stalo realitou, je potrebné urovnať si veci v hlave.

Priateľstvo začína vzájomným rešpektom

Výnimky však potvrdzujú pravidlo. Ak sa stretnú dvaja rozumní ľudia, ktorí sú úprimní nie len k sebe navzájom, ale najmä k svojim citom, potom v ich vzťahu viac nemusí byť žiadna romantika. Občas sa stane, že si uvedomia, že aj keď sa majú radi, nie je tam tá iskra. Presne tá, ktorá mení priateľov na partnerov. Chcú ísť každý svojou vlastnou cestou a z celého srdca túžia po tom, aby bola aj ich bývalá polovička šťastná.

A to je základ štartu ich nového vzťahu. Pokiaľ v tom budú nevypovedané city a nevyriešené problémy, nikdy to nemôže fungovať v rovine dobrých známych. Zlomené srdce, žiarlivosť, klamstvá o tom, že už viac nemiluje, … to je začiatok ich definitívneho konca.

Nie je však nič krajšie, ako sa rozísť v mieri a skutočne si byť jeden pre druhého oporou, aj keď s určitými hranicami. To, že svojmu ex odpustíš a budeš ho brať priateľsky, nie je dobré len pre neho, ale najmä pre teba. Tvoje srdce nebude ťažiť žiadne sklamanie ani smútok, jednoducho sa vyrovnáš s tým, že začala vaša nová kapitola v živote.

V tom príbehu sa budete stretávať, no každý si napíše vlastný dej. A čo je ešte lepšie, budete si fandiť, aby ten koniec bol pre každého naozaj rozprávkový.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating