Photo by rawpixel.com from Pexels

Že sú chlapi večnými deťmi, to už vieme. A niektoré z nás majú to „šťastie“ vedieť aj to, že sú aj takí, ktorí i napriek dospelosti vyžadujú od partnerky pozornosť a lá mamička. Aj keď sú vo vzťahu dvaja rovnocenní partneri, chlap akosi zabúda, že má taktiež ruky na to, aby si sám nabral jesť či dal svoje špinavé ponožky do práčky. 

Muži sú na ženy jednoducho celý život naviazaní, aj keď si to niektorí jedinci nahlas nepriznajú. Tak ako si ženy podvedome hľadajú muža podľa vzoru svojho otca, platí to aj naopak. Muži chcú vo svojej frajerke vidieť vlastnosti či správanie svojej matky. Tí, ktorí nemali to šťastie, a v detstve prišli o vzornú matku zas hľadajú to, čo im chýbalo. Starostlivosť, lásku, opateru. Všetko je to síce pekné, no nie sú to veci, ktoré by mala partnerka nahradzovať.

Starostlivosť, lásku aj opateru v zdravom fungujúcom vzťahu muž od ženy dostane, avšak nie v takej forme ako od matky. Sú to 2 rozdielne ženy a 2 rozdielne vzťahové pozície. Ak si práve v podobnej situácii, mala by si si to uvedomiť nie len ty, ale aj on. A to skôr, než sa dostaneš do kolobehu, z ktorého bude veľmi ťažké vypadnúť. Ale ako?

Dôležité je vyjasniť si veci hneď na začiatku vzťahu, a tak predísť možným hádkam. Totiž, ak si všimneš, že od teba podvedome čaká, že sa o domácnosť budeš starať iba ty, aj keď neexistuje dôvod, prečo by to tak malo byť, dávaj si pozor. Rovnako ako aj na maličkosti typu, že mu nosíš jedlo pod nos, dvíhaš po ňom porozhadzované veci, ukladáš mu oblečenie do skrine, či ho necháš hrať videohry, aj keď by si s ním najradšej trávila čas inak. Na to všetko si zvykne veľmi rýchlo a až si raz uvedomíš, že máš dosť robenia mu slúžky, on bude prekvapený ešte viac. Veď čo je na tom zlé, že sa o neho staráš?

No predsa to, že vo vzťahu fungujú veci obojsmerne! To čo dávaš, by si mala aj dostávať. Ak to tak nie je, je to nezdravý vzťah. Chceš byť po zvyšok vášho spoločného života braná len ako samozrejmosť? Nie? Tak mu to povedz! Povedz mu, že má 2 ruky a 2 nohy rovnako ako ty, takže pokojne môže večeru navariť a naservírovať aj on. A zapnúť práčku dnes nie je žiadna veda! Nechceš mať z neho dieťa, ale chlapa, ktorý stojí pri tebe. Dospelého a zodpovedného chlapa, ktorí sa o vás vie postarať.

A na povzbudenie si zapni hymnu všetkých žien, ktoré už majú dosť mamičkovania sa. Lebo ako spieva Jennifer: I ain’t your mama!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating