Všetci sa hádame. Aj v tom najdokonalejšom vzťahu občas prebehne poriadna búrka.
Hádka nemusí byť ihneď dôvodom na rozvod. Niekedy môže byť veľmi konštruktívna a môže posunúť vzťah na kvalitatívne lepšiu úroveň. No aj keď sme „vo švungu“, mali by sme stále brať ohľad na nášho partnera. Pretože naším cieľom nie je niekomu ublížiť. Čomu by sme sa mali počas hádky definitívne vyvarovať? Priblížime vám sedem hlavných prečinení, ktoré počas hádky zničia aj ten najpevnejší vzťah.

Môžeme vypustiť paru. Avšak určité veci by sme mali mať stále pod kontrolou. Aké najčastejšie chyby teda robíme?

#1 Vťahujeme do hádky ostatných

Pričom je úplne jedno, či na svoju stranu ťaháme kamarátku, susedu či rodinného príslušníka. Ste dvaja dospelí ľudia. A preto by ste si mali nezhody vyriešiť medzi sebou a nezaťahovať do hádok ostatných.

#2 Fyzicky ubližujeme

Žiadna facka vzťah nevylieči. Ak na partnera či partnerku siahnete rukou, vôbec ste nevyhrali. Naopak, vyšli ste z nej ako úplný slaboch. Žiadne násilie do vzťahu nepatrí.

#3 Miešame jablká s hruškami

Pri hádke sa držte aktuálnej veci a nevyťahujte staré problémy. Výsledkom je totálny chaos a podupané sebavedomie partnera, ktorého ste práve presvedčili, že naozaj za nič nestojí.

#4 Skloňujeme rozvod

Spomínať rozvod či rozchod je naozaj silná káva. Ak takéto slová vyslovíte, len ťažko ich zoberiete späť. Preto si dvakrát rozmyslite, čo poviete.

#5 Zdrhneme uprostred hádky

Aký to má zmysel? Radšej skúste vysvetliť, že potrebujete priestor pre seba. Aj partnerovi tak dáte čas na to, aby vychladol.

#6 Spíme oddelene

A naším aktom pomsty sa snažíme partnerovi ublížiť. Dajte si pozor, aby slnko nezapadalo nad vaším hnevom. Posteľ je predsa váš spoločný majetok. A  spolu sa spí oveľa lepšie, než ako keď ste v nej sami.

#7 Hádame sa na verejnosti

Pričom nedbáme na pohoršené reakcie okolia. Prať špinavé prádlo na verejnosti sa však rozhodne nepatrí. Počkajte, kým prídete domov. Možno dovtedy (obaja) vychladnete.

Veríme, že tieto rady budete mať na pamäti, keď nabudúce aj u vás bude horúco.

zdroj: brightside

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.