Kamarát po rozchode

Počula si už o tom, že keď sa dvaja ľudia rozídu, nemusia sa nenávidieť? Že si to ty so svojimi skúsenosťami nevieš ani len predstaviť? Nebudeš jediná. Aj keď sa častokrát zdá, že bývalí partneri sú kapitola, na ktorú chceme a občas aj musíme zabudnúť, sú tu aj páry, ktoré to ponechali v priateľskom duchu a perfektne spolu vychádzajú. Chce to však veľa rešpektu a vyzretia, aby bol ex pre teba kamarát. No to v sebe nemajú všetci.

Nie každý tvoj ex bude po rozchode tvoj priateľ. Ale, to je v poriadku. Bolo by to príliš easy, ak by sme všetci vychádzali dobre, no nie? I keď to znie skvele a občas závidíme ženám, ktoré berú svoje bývalé lásky za skvelých priateľov, naozaj sú to len ojedinelé situácie. Gratulujeme im, pretože majú veľké šťastie.

No nemusíš im iba závidieť.

Musíš pochopiť, že aj zlá skúsenosť je stále skúsenosť a dobrá lekcia do budúcnosti. Že ľudia sú všelijakí a nie každý má pohľad na vzťahy taký ako ty. Veď preto sa aj vaše cesty rozdelili, no nie?

Priateľmi po vzťahu môžu byť skutočne len tí ľudia, ktorí sú si na 100 % istí, že už k sebe nič necítia. Tí, ktorí vedia a pochopili, že láska sa už medzi nich nevráti a zároveň prišli na to, že kamarátstvo je viac než hlúpa ignorácia. Väčšinou to však zabije zlý koniec vzťahu, nevyriešené problémy či zlomené srdce. Proste, niekedy musíš kontakt s ex prerušiť úplne, aby si pred očami nemala vždy tie spomienky, ktoré trápia tvoju dušu.

A buďme k sebe úprimné, naozaj by si chcela s každým vychádzať? Niekedy je lepšie nechať veci jednoducho tak. Nechať ich ísť a už sa k minulosti nevracať. Taktiež, to, že ty si schopná vychádzať s bývalým v mieri ešte neznamená, že to dokáže aj on. Muži si totiž myslia, že byť pre ženu kamarát je niečo veľmi zložité, ba priam nemožné. A tak je to v pohode, aspoň nám nebudú robiť problémy, no nie?

Nemusíš sa teda trápiť nad tým, prečo medzi vami ostalo ticho či skrytá nenávisť. Ty si to vysporiadaj v sebe a kašli na to. Ber to, ako kapitolu, ktorá sa jednoducho uzavrela, aby sa mohla začať nová.

Ak by si sa chcela len uistiť, že tvoj bývalý je stále zaľúbený a len skrýva svoj záujem, v našom článku nájdeš 8 znakov, ktoré ti dajú jasnú odpoveď. Veď kto by nechcel vedieť, či po nom niekto tajne túži, no nie?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating