Kamarátstvo medzi mužom a ženou

Je veľa rôznych pohľadov a názorov na to, či kamarátstvo medzi mužom a ženou naozaj existuje. Niektorí sú priam na 100 % presvedčení, že nie, druhí by si to možno vedeli teoreticky  predstaviť a tretí sú zase takí, že v to veria a dokonca s tým majú aj vlastnú skúsenosť. 

Aká je teda tá pravda a čomu máme veriť?

Bez chémie to nejde?

Iskra vo vzťahu medzi mužom a ženou vzniká na základe toho, že sa nám páči zovňajšok a správanie toho druhého a častokrát tam je aj náznak se*uálnej túžby. Radi s tým človekom trávime čas a cítime sa dobre v jeho spoločnosti.

Možno ti v hlave teraz vzniká otázka – ako kamarátstvo môže vzniknúť na základe tejto túžby a chémie? Však keď môj partner stretne nejakú ženu, ku ktorej toto všetko bude cítiť, tak o žiadne kamarátstvo nejde.

Všetko závisí len od toho človeka

Je to ale fakt, že bavíme sa s ľuďmi, ku ktorým aspoň okrajovo, ale niečo cítime. Dôležité je, ako budeme ďalej narábať s týmito citmi.

Predstav si situáciu, že si vo vzťahu a v práci si stretla nového kolegu, s ktorým sa cítiš veľmi dobre. Máte spolu o čom a je s ním veľká sranda. Aj ty aj on ste zadaní, ale určite by ste spolu radí trávili čas.

Uvedomuješ si, že sa ti páči, ale to je niečo úplne iné, než cítiš ku svojmu mužovi a on to má takisto. Obidvaja máte úžasných partnerov a napriek tomu, že sa jeden druhému páčite (či už zovňajškom, povahovo, akokoľvek), uvedomujete si, že váš vzťah budete ďalej rozvíjať len kamarátsky.

Pretože vám to za to nestojí. Od začiatku ste hľadali len kamarátstvo a  nechcete prísť jeden o druhého a v žiadnom prípade o svojich partnerov. A tak časom navzájom zoznámite svoje polovičky.

Kontrola a uvedomenie si svojich pocitov je základ

Takže ide vlastne len o kontrolu svojich pocitov, emócií a o to, či naozaj do vzťahu s novým človekom ideš naozaj ako do kamarátstva. Avšak ľudia, ktorí neveria na kamarátstvo medzi mužom a ženou a možno s tým majú aj negatívne vlastné skúsenosti, tiež môžu mať pravdu.

Akurát mali by sme byť k sebe úprimní. Mali by sme si uvedomovať, že ak po zoznámení sa s novou kolegyňou náš partner nedokázal vziať pod kontrolu svoje city a ešte k tomu všetkému vám to neklape ani vo vzťahu a nenapĺňajú sa tam jeho potreby a túžby, to už je o inom. Vo vašom vzťahu mu niečo chýba a tak zoznámenie sa s ďalšou ženou vo svojom živote už od začiatku ako kamarátstvo nebral.

Ale v žiadnom prípade to neznamená, že kamarátstvo medzi mužom a ženou neexistuje. Existuje. Čisté a úprimné, bez akýchkoľvek skrytých významov.

Je dôležité vedieť kontrolovať svoje pocity pri zoznámení sa s ďalšími ľuďmi opačného pohlavia. Pretože inak môže dôjsť ku emocionálnej nevere, ktorá je veľmi nebezpečná. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating