Ukončiť kamarátstvo

Nie nadarmo sa hovorí, že to najpodstatnejšie, čo v živote máme sú rodina, praví priatelia a láska. No rovnako ako partnerské vzťahy, aj tie kamarátske dokážu byť toxické. Ak sa pri niekom necítiš komfortne a rozmýšľaš, či náhodou nenastal ten správny čas ukončiť kamarátstvo, čítaj ďalej. 

Nezáleží na tom, či máš veľa falošných priateliek, podstatné je mať dve či tri skutočné. Ak si spozorovala, že sa k tebe kamošky správajú podľa nižšie uvedených bodov, mala by si sa mať na pozore.

Nemáte sa o čom rozprávať

Žiaľ, niekedy aj to najsilnejšie kamarátstvo dôjde do bodu, kedy si s danou osobou už nemáš čo povedať a príde na teba pocit, že ste si cudzie. To, že si zrazu nerozumiete má určité dôvody, nad ktorými by si mala popremýšľať.

Nepodporuje ťa v úspechoch či osobnom raste

Dôvod, prečo ukončiť kamarátstvo, máš aj v momente, pokiaľ ťa tvoji blízki nepodporujú v osobnom raste. Ak sa ti začalo dariť a namiesto zdieľanej radosti si sa dočkala akurát tak závisti a neprajnosti, rozhodne to nie je v poriadku. Uvedom si, že priateľky tu nie sú iba od toho, aby s tebou popíjali v bare ale aj od toho, aby ti pomáhali. V našom článku TU sa dozvieš, ako zistíš že ti ľudia v tvojom okolí závidia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Tlačia na teba

Nikto by na nikoho nemal vyvíjať tlak a vystavovať ťa psychickému napätiu. A už obzvlášť nie ľudia, ktorí sú súčasťou nášho blízkeho okolia. Ak niečo nechceš ísť, no oni ťa aj napriek tomu nútia, hoci vedia, že ti to nie je príjemné, znamená to, že im vôbec nezáleží na tom, ako sa cítiš. Pravá priateľka je chápavá a rešpektuje tvoje hranice.

V ich blízkosti sa cítiš vyčerpaná

Už sa ti niekedy stalo to, že si sa v spoločnosti svojich blízkych ľudí cítila vyčerpane? Ak ti niekto vysáva energiu a pravidelne zažívaš pocit únavy či ťažoby, mala by si prehodnotiť, či sa stretávaš s tými správnymi osobami. Pri skutočných priateľkách sa cítiš príjemne. O tom to predsa je.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Súdia ťa

V živote potrebujeme ľudí, ktorí k nám budú úprimní a povedia veci presne tak, ako ich cítia. Ak ťa však neustále súdia a kritizujú všetko, čo urobíš a povie, že je to rozhodne dôvod, prečo by si mala ukončiť kamarátstvo. Je dôležité naučiť sa rozlišovať skutočné priateľky, ktoré nám chcú pomôcť a také, ktoré nás len odsudzujú.

Ukončiť kamarátstvo je niečo podobné ako odísť z toxického vzťahu, pretože aj keď máš dotyčnú osobu máš rada, ubližuje ti. Uvedom si, že pravé priateľky ťa nebudú sústavne kritizovať, nebudú ti klamať a ani ťa ponižovať. Zaslúžiš si pri sebe ľudí, ktorí si ťa vážia, podporujú a cenia si tvoju dobrotu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife