unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Mnoho času som venovala do záchrany vzťahov. Podivných, nefunkčných, vynútených, hraných. Také občas vzťahy bývajú. Či už sú to vzťahy kamarátske alebo ľúbostné, sú to vzťahy. Každý ich máme a sú neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Častokrát sa dopúšťame najväčšej chyby akú každý človek môže urobiť. Dávame sa dobrovoľne zraňovať. A nie len to, klamať, podvádzať, prispôsobovať sa normám a pravidlám ľudí, ktorí nám za to nestoja. Áno, hovorím o tých takzvaných „kamarátstvach“ alebo „vzťahoch“ na celý život. Každý z nás si takým človekom prešiel. Ide o ľudí, ktorých máme nadovšetko radi, no  práve to je kameňom úrazu.
Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com
unsplash.com
Naš život si bez nich predstaviť nevieme, okrem toho že ich nazývame najlepšími priateľmi, či dokonca aj láskami, no nie je to úplne tak. Nedokážeme sa vzdať priateľstva hoci vieme, že nám to ubližuje a neprospieva. Títo ľudia sú tu pre nás vždy, len nie vtedy kedy ich potrebujeme. Sú milí, zlatí, ochotní ale len v prípade, že sami niečo potrebujú. A pri prvej príležitosti nás sklamú. Tajomstvá ktoré sme im večer pri fľaške vína povedali, okamžite vytrúbia prvej známej osobe ktorú stretnú. A hoci, sú to skvelí parťáci na výlety, kávičkovanie, či diskotéky, nikdy ale naozaj nikdy nebudú tými pravými priateľmi.
Oni by ani neboli tak zlí, keďže väčšina času medzi priateľstvom je ružová, až na to, že všetko je len dočasné. Napríklad do doby, kým nezrušíš schôdzku. V tom momente je nenávisť na svete a táto „kamarátka“ ťa nepozná. Poohovára ťa kde sa len dá a je pyšná na seba aký bravúrny výkon predviedla kde ťa pred skupinou iných kamarátok vykreslila ako najväčšiu mrchu na svete ktorej nezáleží na svojej priateľke. Lenže behom týždňa sa nudí, nemá čo robiť tak sa ti ozve či nedáte kávu, vraj jej chýbaš a hádka ju mrzí..takto to ide dookola. Ty sa znovu prispôsobuješ lebo je tento priateľský vzťah pre teba náramne dôležitý, hoci sama dobre vieš že za to nestojí. Ale prosím ťa, uvedom si jedno. 
Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com
unsplash.com
Bez ohľadu na to, ako veľmi ti na tejto osobe a vašom vzťahu záleží, ukončí to. Si úžasná, skvelá a výnimočná, nemusíš sa celý svoj život niekomu prispôsobovať, niekomu sa pchať do zadku, len aby sa sám cítil chvíľu ako pán ktorý je nad vecou. Nestrácaj prosím samu seba pre nefunkčný vzťah, pre osobu, ktorá by ti ani ruku nepodala keby spadneš na zem. Ľudí na svete je veľa mnoho z nich čaká vo svojom živote na niekoho ako si ty. Kompromisy treba robiť ale len do miery kedy nám to nebráni byť samým sebou. Preto sa toho vzdaj skôr, ako sa začne tvoj život podobať viac scenáru písanému nejakej osoby. Váž si seba samu natoľko, že pravidlá ktoré stanovia priatelia, ťa nebudú obmedzovať a to v ničom!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife