Photo by Allan Filipe Santos Dias on Unsplash

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Poznáte sa roky. Najprv ste boli známy, neskôr kamaráti, až sa váš vzťah posunul na level kamarátstvo s výhodami. Nikdy si sa nechcela stať tým dievčaťom, ktoré udržiava vzťahy bez záväzkov, ale stalo sa. Nehľadáš výhovorky prečo by to tak malo alebo mohlo byť. Názor na vzťah bez skutočného záväzku si nezmenila, zmenil sa tvoj pohľad na tohto chlapa.

Nechceš si to priznať, ale zamilovala si sa do neho, a všetky tvoje zásady išli bokom. Nechceš dostať titul jeho frajerky, ale nechceš byť iba jeho kamarátkou. Bozky, objatia, dotyky – to všetko zmenilo tvoj názor na kamarátstvo s výhodami. Možno nechceš vidieť pravdu, ale vzťahy s výhodami nikdy nekončia ,,happyendom“. Tu sú tri dôvody prečo tvoje kamarátstvo s výhodami nebude nikdy fungovať.

1. Zamiluješ sa 

My ženy sme emotívnejšie ako muži. Ak ti na tvojom kamarátovi s výhodami aspoň trošku záleží, a tvoje sympatie voči nemu nie sú len taktickou hrou, určite sa doňho zamiluješ. Časom budeš dúfať, že sa vás vzťah z kamarátstva s výhodami posunie na vzťah dvoch ľudí, ktorí randia výlučne len so sebou a s nikým iným. Nenechaj sa nachytať, nepovažuj sa za ľadovú kráľovnú. Môže sa to stať aj tebe.

Aj keď sa budeš snažiť držať si odstup, takto to nefunguje. Postupne si zamiluješ jeho charakter, jeho smiech, a budeš sa cítiť ako vo sne. Na začiatku vášho vzťahu by ste si mali vysvetliť ako na tom ste. Chcete byť iba kamaráti s výhodami alebo tomu dáte voľný priebeh s možnosťou potencionálneho vzťahu ? Je to len na vás, ale najprv si predstavte všetky možnosti a všetky možné scenáre ako by váš vzťah mohol vyzerať, a čo je v stávke. Až potom sa rozhodnite.

2. Žiarlivosť 

Nie, ty vôbec nie si žiarlivá, neprekáža ti, že si píše alebo volá s inými dievčatami. Vôbec ti to nevadí. Na začiatku možno, ale o pár mesiacov ťa to bude vytáčať do nepríčetnosti. Uvidíš správu a hneď myslíš na to, kto mu píše. Budeš si klásť otázky, prečo ma záujem stretávať sa aj s inými dievčatami? Existuje tenká hranica medzi zdravou žiarlivosťou a prehnanou žiarlivosťou. Možno si to ani neuvedomíš a budeš v tom po uši.

Pochybnosti budú vytrvalo skúšať tvoj charakter. Aj keď si budeš uvedomovať, že nie si jeho frajerka a nemáš právo žiarliť, budeš cítiť neopísateľnú žiarlivosť na skoro všetky ženy jeho v okolí. Každá bude tvojou sokyňou. Možno bude žiarlivosť dokonca obojstranná a on ti urobí zo života peklo. Každý človek sa dokáže stať na mesiac, dva, či tri dokonalým partnerom, ale dokáže si túto pretvárku zachovať dlhodobo?

3. Dôvera

Na začiatku vášho kamarátstva si určíte pravidlá. Ide o nezáväzný vzťah, žiadne výčitky, žiarlivostné scény. Ste len kamaráti, ktorí nemajú dlhodobý vzťah, a tak si povedali, že svoje kamarátstvo premenia na vzťah ,,nevzťah“. Znie to jednoducho, ale realizácia je už ťažšia. 90 % kamarátstiev s výhodami skončí zlomeným srdcom.

A ty nechceš byť osobou, ktorá skončí so zlomeným srdcom. Predtým, ako vstúpiš do takéhoto druhu vzťahu si  uvedom, čo všetko to prináša. Dôvera je základom každého vzťahu. Ak jedno klamstvo vystrieda druhé, dôvera medzi vami je na bode mrazu. Nikdy tam už nebude 100% dôvera, ktorá je pre každý vzťah nevyhnutná.

Vzťahové hry

Toto sú len tri dôvody na to, prečo kamarátstvo s výhodami nebude nikdy fungovať. Existuje ich však nespočítateľné množstvo. Zlozvyky, chyby parterov, omyly, klamstvá a hry, ktoré premenia váš vzťah na prach. Síce, aj tento vzťah môže skončiť šťastne, ale väčšina ľudí, ktorí majú takýto vzťah za sebou ti povedia len jednu vetu: ,,Nikdy viac.“

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating