unsplash.com

Určite to každá z nás dobre pozná. Prežívame svoj život s najlepšou kamarátkou, ktorá o nás vie všetko, príde za nami, vždy, keď ju potrebujeme. Môžeme jej zavolať s hocijakou blbosťou aj o tretej v noci a vždy nám zodvihne telefón. Je našou najlepšou kamarátkou, ale aj sestrou a jednou z našich najväčších podpôr.

Už dlho ste túžila po vzťahu a keď to zrazu príde, vaša najlepšia kamarátka sa cíti odsunutá na druhú koľaj?

Vďaka týmto šiestim radám ostane vaše priateľstvo silné aj keď budete mať vzťah. 
Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com
1.Vždy jej odpíšte a dvíhajte telefón

Keď vám napíše, že mala zlý deň, napíšte jej a zaujímajte sa o ňu rovnako, ako keď ste nemali priateľa. Zavolajte jej a vypočujte si to, čo ju trápi. Niet totižto nad rady najlepšej priateľky.

2. Nezabudnite na dohodnuté spoločné plány

Mali ste dohodnuté kino na film, ktorý vyšiel až potom, čo ste sa dali do vzťahu? Nevadí. Vášmu priateľovi to treba jednoducho vysvetliť a pochopí to. Zavolajte jej, že ste objednali lístky. Bude vedieť, že nezabúdate na veci, na ktoré ste sa dohodli.

3. Nájdite si na seba čas

Nákupy, kávičky, obedy alebo spoločné cvičenie pilates. Nezabúdajte, že vaša priateľka potrebuje cítiť, že aj napriek tomu, že máte vzťah, nezabúdate na ňu. Áno, je pochopiteľné, že milovaný bude pre vás nejaký čas prioritou číslo jeden, avšak na chutný obed, či poobedňajšiu siestu pri káve s kamoškou si určite nájdete trochu času. 

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

4. Čas bez priateľa

Zo začiatku je fajn zobrať partnera na babské meetingy, pretože každá kamarátka pochopí, že ho chceš zoznámiť, no ak ho so sebou vodíš veľmi často so sebou a so svojimi kamoškami von, časom im to začne vadiť. Preto si aj s priateľom sadnite a vysvetlite mu, že nie vždy je vhodné, aby vás doprevádzal na drink s vašimi priateľkami.

Áno, vaša najlepšia kamarátka tu bude navždy. Nebudete s ňou možno tráviť až toľko času ako predtým, ako ste si našli partnera, no nedajte jej pocítiť, že je na vedľajšej koľaji, alebo že je pre vás o niečo menej, ako predtým. Na priateľov sa nezabúda, pretože tu boli aj predtým, ako ste vy stretli toho svojho vysnívaného.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife