Podľa spoločenských noriem a konvencií by mala modelka vyzerať dokonalo a ideálne s mierami 90-60-90. Čoraz častejšie sa však stretávame so ženami, ktoré tieto predsudky rúcajú a do sveta modelingu sa dostanú aj s krivkami alebo netradičným výzorom.

Jednou z nich je nepochybne aj Melanie Gaydos, ktorú na Instagrame sleduje 178-tisíc ľudí. Podľa portálu Bolde trpí netypickou genetickou poruchou, ktorá sa nazýva ektodermálna dysplázia. Jej telo nedokáže vytvárať nechty, zuby, chrupavky či kosti.

Aj z toho dôvodu je Melanie úplne bez vlasov a bez zubov a navyše je čiastočne slepá. Nič ju však neodradilo v tom, aby si splnila sen o modelingu. Kvôli svojim nedokonalostiam sa necíti zle, práve naopak. Berie ich ako výhodu, vďaka ktorej sa môže od iných odlíšiť, čím sa viac dostane do povedomia a pozornosti.

Aj keď by mohla nosiť parochne a zubnú protézu, častejšie sa na svojom profile ukazuje prirodzená a tak, ako ju príroda stvorila. Nehanbí za sa seba a tvrdí, že nevidí dôvod, aby zakrývala svoju krásu.

Napriek všetkému sa neustále stretáva aj s nepochopením a negatívnymi komentármi. Dnešný svet ešte nie je tak vyspelý a vždy sa nájde niekto, kto nedokáže oceniť inakosť. Melanie sa ale nevzdáva a chce to dotiahnuť ďaleko.

Čo na Melanie a jej modelingovú kariéru hovoríš ty? 

Melanie si rolu modelky veľmi užíva

Zdroj: Bolde & Instagram/melaniegaydos

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.