Bozkávajúci sa pár
Unsplash/Natalia Sobolivska

Milovanie je súčasťou každého vzťahu. Je prirodzené, vášnivé, dôverné. Sú to intímne chvíle, ktoré vás zbližujú ešte viac. No nie všetky páry to takto vnímajú. Sú totiž aj také, ktoré spája práve iba TO, aj napriek tomu, že o sebe nehovoria ako o milencoch, ale ako o partneroch. Avšak, na to si treba dať veľký pozor, pretože je v tom veľký rozdiel.

Láska sa prejavuje rôznymi spôsobmi a posteľné radovánky k nim určite patria. Ale čo keď si mimo tej postele vôbec nerozumiete? Čo ak funguje chémia, keď ste nahí, ale akonáhle sa oblečiete, ste ako pár, o ktorom pochybujú všetci naokolo vrátane vás?

Mnoho ľudí si totiž mýli skutočnú lásku s pobláznením z vášne.

Chlap a žena v posteli
zdroj: Pexels/Ketut Subiyanto

Milovanie je len čerešnička na torte

Jedna dvojica z môjho okolia je toho skvelým príkladom. Tvorili pár dlhé roky, už od strednej, aj keď nikto, kto ich dobre poznal, nechápal, čo ich vlastne spája. Ako dobrá priateľka so ženou z tohto páru som sa pri pohári vína dozvedela, že ich milovanie, to je jedna úžasná explózia. To, čo stvárali, si nevidela ani vo filmoch pre dospelých. Nemohli si navzájom odolať, no keď boli mimo postele (v ich prípade mimo pohľadu iných), boli to len samé nezhody, hádky, …

Život vo vzťahu je však aj o iných veciach a dôležitých prioritách. Keď sa riešilo bývanie, svadba, či dieťa, nastali tak veľké problémy, že to celé krachlo. Ani roky intenzívneho milovania totiž nemôžu zachrániť vzťah, ktorý sa nevie vysporiadať s bežným fungovaním. S*x fungovať môže, ale ak tam nie je aj dôvera, rešpekt či kompromisy, potom to zmysel nemá. Je to len o pôžitku.

Žena a muž v noci
zdroj: Unsplash/Daniele Colucci

Netreba si preto mýliť ozajstný vzťah s tým, ktorý sa drží iba milovania. Buď ste partneri a to vo všetkých ohľadoch, alebo „len“ milenci. Faktom ale ostáva, že nech je váš intímny život akokoľvek plný romantických polôh, nedá sa vždy hovoriť o láske. Aj keď si naplno užívate chvíľkové potešenie, neprinesie vám to dlhodobé šťastie. To sa dá nájsť pri človeku, ktorý sa dotkne nie len odhalenej pokožky, ale najmä srdca a duše.

Ak to tak nie je, potom rýchlo prídete na to, že vzťahy sú komplikovanejšie, než rozopnutie podprsenky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating