Photo by Bruno Cervera from Pexels

Moderné randenie či hľadanie priateľov znamená aj využívanie rôznych mobilných aplikácii. Jednou z nich je aj Tinder, vďaka ktorému môžeš spoznať niekoho tebe sympatického zo svojho okolia. Od budúceho týždňa už však budeš môcť hľadať po celom svete. 

Kvôli pandémii koronavírusu sú ľudia v nútených či dobrovoľných domácich karanténach. Tím spoločnosti Tinder sa preto rozhodol, že od začiatku budúceho týždňa až do 30. apríla, sprístupní svojim užívateľom bezplatnú funkciu Passport. Vďaka nej si cez mapku môžeš vybrať akékoľvek miesto na svete, v ktorom si chceš nájsť známosť. Zvyčajne býva takáto možnosť spoplatnená.

Spoločnosť tak chce spájať ľudí, ktorí zažívajú rovnakú situáciu v rôznych kútoch sveta a priniesť im pocit, že aj v izolácii môžu byť kdekoľvek sa im páči a presunúť sa zo samokarantény na akékoľvek miesto na svete.

zdroj: Photo by Oleg Magni on Unsplash

Rovnako tak spoločnosť spúšťa funkciu živého vysielania, ak pri dvoch ľuďoch nastane takzvaný „match“. Ľudia na celom svete sa cítia izolovane, no randenie či spoznávanie priateľov však kvôli tomu nekončí. Preto spoločnosť dúfa, že sa cez ich aplikáciu spoznajú dvojice, ktoré sa po skončení karantény stretnú aj naživo.

 

Zdroj: theverge.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife