Výdych. Nádych. Zamkla si sa na toalete, po tvári ti stekajú slzy a presne tri minúty ťa delia od nervového zrútenia. V práci nedokážeš fungovať. Doma nedokážeš myslieť na nič iné, iba na nich. Zamotala si sa do vzťahovej pavučiny, ktorú už nevieš rozpliesť.

Miluješ jedného alebo druhého? Dokážeš žiť s jedným, ale nemyslieť pritom na druhého? Tvoje srdce bojuje s tvojou hlavou. Nedokážeš sa medzi nimi rozhodnúť. Si schopná milovať ich rovnako? Prečo by mala byť monogamia podmienkou fungujúceho vzťahu? Jeden je stratený romantik a najradšej by ťa nosil 24 hodín denne na rukách. Druhý je vášnivý milenec, ktorý ti svojou spontánnosťou vylepší každý deň.

Nesieš si v sebe veľký balvan a nedokážeš o ňom hovoriť. Miluješ ich obidvoch. S Romanom sa poznáte od vysokej školy, a každý o vás hovorí ako o páre snov. Ale realita? Nuda. Tento rok ťa neprekvapil ani raz. Každý deň ti vraví, že ťa miluje, ale ,,skutek utek“. Päť rokov čakáš na zásnubný prsteň, no ešte stále nič. Chcela si s ním mať rodinu, ale teraz?

Viktor si ťa získal mihnutím prsta. Zamilovala si sa. Ako pätnástka, ktorú pobláznil jej učiteľ. Aj keď má už 40, vie presne, ako ťa milovať. Vekový rozdiel nie je prekážkou. Vie, že máš s Romanom vážny vzťah, ale neprekáža mu to. Sľúbil ti hory-doly. Že sa rozvedie, a že si jeho jediná. Nie si naivná. Vieš, že je veľmi nepravdepodobné, aby si bola jeho jediná. Manželka mu milenky toleruje dlhé roky, ale ty chceš byť preňho niečo viac.

Ty chceš byť jedinou. Chceš, aby si ho mala celého len pre seba. Nikdy si Romana nepodviedla, ani si to nemala v pláne. Miluješ ho celým svojím srdcom, ale … Viktor je Viktor. Očaril ťa už pri vašom prvom stretnutí. Románik s kolegom z práce, aké klišé. Bránila si sa tomu, ale Viktor sa nedal odbiť. Nechceš Romanovi ublížiť. Rada by si ten vzťah ukončila, ale nemáš dosť síl. Odísť. Vieš, že by mu to zlomilo srdce.

Neveru by ti odpustil lúsknutím prsta, ale ty nechceš, aby ti odpustil. Máš zmätok v hlave, v srdci, vo svojich pocitoch, chaos v Romanovi a vo Viktorovi. Najradšej by si bola sama a netrápila sa pre chlapov, ktorí si ťa nezaslúžia, ale dokážeš to?

Sama si nebola od základnej školy, pretože chlapa potrebuješ. Si hrdá feministka, ale pravda je inde. Nevieš byť sama. Nevieš ísť sama na dovolenku, nevieš ísť sama ani na kávu. Kamošky si z teba robia žarty, že ty nikdy sama nebudeš. Potrebovala si posledný úlet pred manželstvom? Čo ti vo vzťahu chýbalo? Láska? Pozornosť? Vášeň?

Prestali ste si s Romanom rozumieť? Stratili ste sa vo víre bežných starostí a problémov, a na romantiku už nezostal čas? Vieš, že Viktor svoju ženu nikdy neopustí, ani to od neho nemôžeš chcieť. Ale predsa tajne dúfaš. Že túto vzťahovú zápletku nebudeš musieť ukončiť ty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.