unsplash.com

Už viac neutekaj od svojich problémov. Postav sa im zoči-voči. Zaslúžiš si totiž žiť život bez ťarchy na duši a s úsmevom na tvári.

Vždy na úteku

Vždy som bola tá, ktorá utekala. Od problémov, od rodiny, od partnera, od seba. Myslela som si, že keď nastal nejaký problém, nie je to proste pre mňa. Mám sa zbaliť a odísť preč. A je jedno, odkiaľ a kam. Hlavné bolo pre mňa, že som preč a skončila som vtedy, kedy som mala.

Tým som sa riadila od svojich desiatich rokov. Jednoducho nastala situácia a problém, povedala som si dobre, tak teda odchádzam. Zbalila som sa a išla ďalej. Nehľadala som riešenia problému, nezamýšľala som sa nad ním. Veď prečo aj? Keď som mohla odísť. A odísť sa dalo vždy a zakaždým.

zdroj: pexels.com

Mať problémy je normálne

Po čase som však zistila, že problém je normálny. A je úplne v poriadku mať problémy a stretnúť sa na ceste s prekážkami. Predsa a hlavne, keď sa snažíme ísť ku hviezdam, vtedy sú tie prekážky čím ďalej sme k cieľu, ťažšie a ťažšie.

A jedného dňa som si uvedomila, že vlastne problémy sa mi opakujú. Vždy v rovnakom poradí, s rovnakými ľuďmi, v rovnakých časoch a situáciach. Možno nie navlas rovnaké, ale jednoducho podložené na tých istých podkladoch, ktoré som len posúvala a podkopávala pod koberec, že veď to nie je môj problém. Odíď a nezaoberaj sa tým.

Lenže jedného dňa som sa zobudila a zistila, že utekám sama pred sebou. Nie pred rodinou, partnerom, svetom, slnkom a tmou, ale sama pred sebou. Nech som kdekoľvek na svete, hoci aj na jeho konci, nikdy takto spokojná a šťastná nebudem.

zdroj: pexels.com

Uvedomenie

Samotný proces uvedomenia si tejto skutočnosti som začala vnímať až po niekoľkých rokoch. Problém rovná sa riešenie. Postav sa, keď spadneš.  Je to v poriadku. Jednoducho poď ďalej, vyrieš si svoje veci a choď.

Povedala som si dosť. Viac utekať nebudem. Bolo to zo dňa na deň. Z minúty na minútu. Len som sa zastavila a prestala na chvíľu všetko vnímať.  Je na čase prestať utekať, pretože tak sa nikam nedostanem. Vždy tie problémy boli a budú a je to v poriadku.

Problémy sú predsa na to, aby sa riešili a často nás posúvajú vpred oveľa viac, ako keď je všetko v poriadku. Preto to skús aj ty. Zistíš, že nemá cenu utekať pred sebou a svojimi starosťami.  Tvoj vzťah, práca, priatelia stoja za to, aby si od nich neutekala, ak nastane zlá situácia. Práve naopak postav sa tomu čelom. Zabojuj! Každý z nás má tú moc postaviť sa čelom, hoci aj proti tomu najväčšiemu bojovníkovi.

Zameraj sa sama na seba, pretože ak budeš spokojná ty, tvoje telo aj duša, šťastná budeš kdekoľvek na svete. Hoci aj na jeho konci. 

Viac z kategórieLife