Pexels/Ali Karimiboroujeni

Opäť si sa sklamala. Tentokrát si už fakt mala pocit, že to vyjde, a že si našla toho pravého, no po chvíli išiel do kolónky „nesprávny muž“ k všetkým tvojim bývalým partnerom, i tým, ktorí ním len mohli byť. Nevieš, či máš plakať, smiať sa alebo hnevať na osud, že stále stretávaš mužov, s ktorými to ďaleko nedotiahneš a po krátkom vzťahu s nimi ostaneš vždy sklamaná. Kde je chyba? Sú oni tí zlí alebo je predsa len chyba v tebe?

Niekedy si to nechceme priznať, no ani my nie sme dokonalé a vo vzťahoch robíme veci, ktoré nám ich môžu ničiť. Ak nechceš byť pri ďalšom pokuse znova smutná, daj si pozor na to, či nerobíš nasledujúce chyby.

Pozeráš sa iba na vzhľad

Počula si už niekedy o tom, že knihu podľa obalu nemáš súdiť? Je super, že chceš mať muža, ktorý je atraktívny a bude sa na neho dobre pozerať, no dôležité je to, aký je človek. Možno preto vždy natrafíš na namyslených debilov, neverníkov, sebeckých blbcov. Čo tak dať šancu niekomu, s kým ti je dobre bez ohľadu na to, či vyzerá ako model z časopisu alebo nie?

Nepočúvaš svoje okolie

Keď ti všetci hovoria, že pre teba nie je dobrý, keď tvoje kamošky poznajú jeho minulosť a upozorňujú ťa na neho, keď má tvoja rodina o teba vážny vzťah, … tak si už konečne prestaň zatvárať oči a počúvni ich! Nie vždy musia mať pravdu a občas ti tvoje srdce ukáže smer, no ak ju už v minulosti s tvojimi známosťami mali, tak sa nad tým zamysli.

Ideš do toho príliš rýchlo

Ledva ste sa zoznámili a už vás vidíš pred oltárom, po pár týždňoch vzťahu si chceš k nemu nasťahovať veci a tvoje oči sú tak pobláznené, že si neuvedomuješ, ako veľmi tlačíš na pílu. To je jedna strana mince zvanej „spomaľ“, pri ktorej muža vyplašíš.

Druhá je o tom, že keď spoznáš nejakého chlapa, nenecháš vám čas na to, aby ste sa spriatelili a z každej známosti chceš robiť ihneď vzťah. Potom rýchlo zistíš, že sa k sebe nehodíte a musíte to ukončiť. Ak by ste na to šli pomalšie, vedela by si skôr, že to nie je ten pravý, než by si vás zbytočne predstavovala ako pár.

Nedodržuješ vzťahové pravidlá

Drahá, ak chceš mať plnohodnotný vzťah, musíš pochopiť, že láska má svoje pravidlá. Rešpekt, dôvera, úprimnosť, komunikácia, kompromisy – to sú veci, ktoré musia fungovať. A nie iba z jeho strany. Ale aj z tvojej. Hneváš sa, že sa ti neprispôsobuje? A robíš to isté pre neho?

Nemôžeš čakať, že jeden obetuje všetko a ten druhý nie. Keď sa ti niečo nepáči, odchádzaš a hádžeš vinu na neho, no treba sa pozrieť do zrkadla, či si bola stopercentná aj ty.

Vyberáš si tie isté typy

Dookola si vyberáš chlapov, ktorý sú už na prvý pohľad rovnaké typy, či už výzorom, ale najmä povahovo. A potom sa divíš, že to dopadlo zase rovnako. Keď ti to nefunguje s mužom, ktorého definujú isté črty, potom ti to nevyjde ani s tým ďalším, ktorý je rovnaký. S nimi sa budeš točiť len v jednom kole a neskôr plakať a pýtať sa, prečo to opäť nevyšlo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating