ako odhaliť klamára

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Cítiť sa podvedená a oklamaná nie je nikdy príjemné a je úplne jedno, z koho úst bola lož vyslovená. O niečo viac však vždy zabolia klamstvá od tých, od ktorých by sme to nečakali. Samostatnou kapitolou sú klamstvá v romantických vzťahoch. Predsa len, v láske nemajú tajnosti a lži žiadne miesto. Ako odhaliť klamára?

Klamstvá narušujú puto a dôveru, spôsobujú problémy, bez ohľadu na to prečo klameme by sme to robiť nemali. Ak sa chceš stať majstrom v odhaľovaní, či ti tvoj partner klame, máme pre teba pár znakov, vďaka ktorým to rozpoznáš.

Ako odhaliť klamára?

Zmena tónu hlasu

Začne rozprávať hlasnejšie, dokonca máš pocit, ako keby na teba až kričal. Aj to sú príznaky, ktoré  sprevádzajú reč klamára. Deje sa to najmä preto, lebo je nervózny, a tak sa jeho svaly v hlasivkách napnú, čo spôsobuje, že tón jeho hlasu je vyšší, ako zvyčajne. Klamárov tón hlasu sa zdvihne aj ako obranný prostriedok – najlepším spôsobom obrany je predsa útok.

Nepozrie sa ti do oči alebo sa ti pozerá do oči až príliš

Neschopnosť pozrieť sa druhému do oči je jeden z najznámejších znakov toho, že ti niekto klame.  Cíti sa totiž previnilo a nedokáže udržať očný kontakt. Opakom toho môže byť, keď  sa ti pozerá do oči nepretržite.

Muž a žena si držia tváre v dlaniach
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Práve v tomto prípade by si mala zbystriť pozornosť ešte o niečo viac. Toto je niečo, čo robia už tzv. skúsení klamári, ktorí sú majstrami v svojom obore. Klamstvo považujú za bežnú súčasť života a vedia, ako ho majú použiť, aby pôsobili čo najpresvedčivejšie.

Prehnané používanie rúk

Klamári často zvyknú nadmerne používať ruky pri tom ako klamú. Je to preto, lebo sú v strese. Ten im spôsobuje najmä to, že v ich mysli sa naraz deje až príliš veľa vecí naraz. Vymyslieť uveriteľný príbeh, ktorý sa v skutočnosti ani nestal, a pri tom sa ešte snažiť prísť na to, či mu veríš, predsa nie je také jednoduché.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating