Klamstvá

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Klamstvá v partnerskom vzťahu môžu mať vážne následky a môžu viesť až k rozchodu. Existuje však 5 najzákladnejších vecí, o ktorých by si mala svojmu milovanému hovoriť vždy len pravdu. 

Niektoré klamstvá sú pre vzťah toxické a vedú k nedôvere, sklamaniu a odcudzeniu. Ak používaš týchto 5, nerob to.

Tieto klamstvá ničia vzťahy

1. Nevera

Nevera je jedným z najvážnejších prehreškov voči dôvere v partnerskom vzťahu. Lži o nej ničia pocit istoty, stability a vedú k hlbokému emocionálnemu zraneniu. Ak sa aj stane, že partnera podvedieš, priznaj sa, pretože lož má krátke nohy a pravda vždy vypláva na povrch.

2. Peniaze

Zatajovanie podstatných informácií o peniazoch či nebodaj dlhoch môže mať vážne následky na celkovú stabilitu a fungovanie vášho vzťahu. Spôsobuje to len stres, nedôveru a konflikty. Pamätaj, partnerovi nemusíš hovoriť to, koľko presne zarábaš, no ak máš problémy, radšej sa mu priznaj a uvidíš, že ti pomôže.

Žena pri počítači
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska-

3. Minulosť

Klamstvo o minulých skúsenostiach, traumách alebo tajomstvách môže brániť budovaniu hlbokého a intímneho spojenia medzi tebou a tvojou milovanou polovičkou. Minulosť nás vždy dobehne, preto si zbytočne nevymýšľaj.

Ak nechceš s partnerom spávať, pretože ťa niekto zneužil alebo ti ublížil, povedz mu to, pretože si môže myslieť, že dôvodom je to, že ho nemiluješ. Muži nemajú až taký dôvtip, a preto si niekedy nedokážu spojiť ani jednoduchšie situácie.

4. Pocity

Ak niekoho nemiluješ alebo ho nemáš rada, povedz mu to. Ak sa ti nepáči, ako sa správa, povedz mu to. Život je príliš krátky na to, aby sme klamali o tom, ako sa cítime.

Skrývanie emócií, potláčanie hnevu či predstieranie radosti môže viesť k nedorozumeniam alebo odcudzeniu. Ak chceš zistiť, či sa vo vašom vzťahu schyľuje ku koncu či odcudzeniu klikni SEM.

rozchod a plačúca žena
zdroj: Pexels/RDNE Stock project

5. Manipulatívne klamstvá

Klamstvá, ktoré používaš na to, aby si partnera ovládala, sú extrémne toxické. Niekedy chceme v živote dosiahnuť určité veci tak, že manipulujeme tým druhým, aj keď vieme, že to nie je správne. Pamätaj, manipuláciou sa nič nevyrieši.

Klamstvá v partnerskom vzťahu sú ako jed, ktorý pomaly ničí vzájomnú dôveru a lásku, no dokonca sa kvôli nim môže rozísť aj ten najstabilnejší pár. Otvorená komunikácia, úprimnosť a vzájomný rešpekt sú kľúčom k budovaniu zdravého a trvalého vzťahu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating