Muž a žena, on vyzerá ako majetnícky partner

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Niekedy to síce ako láska vyzerá, no za milými slovami a nežnými bozkami sa skrýva iba vypočítavosť či túžba po „nadvláde“. Majetnícky partner, ktorý si ťa chce takto získať, patrí k tým najhorším typom, ktoré sa v toxickom vzťahu môžu vyskytnúť. Ako odhalíš jeho skutočné úmysly a zistíš, či ťa miluje alebo ťa chce iba vlastniť?

Medzi týmito 2 pocitmi je totiž veľmi tenká hranica, ktorú ani nemusíš vnímať. No nasledujúce 3 znaky ti možno pootvoria oči.

Neustále ťa kontroluje

Spočiatku sa to môže zdať milé. Veď čo je na tom, že chce vedieť, kde si, s kým si, čo robíš, alebo aký si mala deň. Avšak, ak to robí pravidelne aj napriek tomu, že vie o tvojom programe, zrejme ťa len chce skontrolovať, či mu neklameš. Je v tom túžba mať ťa pod palcom aj istá časť žiarlivosti a strachu z toho, že by mu ťa niekto „ukradol“. Akonáhle ťa to začne obmedzovať, povieš mu to a on neprestane, dávaj si pozor.

Žiada od teba zmeny

Hovorí ti, ako by si sa mala správať alebo obliekať. Navrhne zmenu účesu, či dokonca ti povie aj meno ženy, ktorou by si sa mala inšpirovať. Nemiluje ťa takú, aká si, on chce z teba vytvoriť obraz takej, aká sa páči jemu, a akú chce mať po svojom boku, aby sa ňou pýšil. Pamätaj, že žiaden chlap nestojí za to, aby si stratila svoje ja a robila zmeny, po ktorých sama netúžiš.

Má vždy posledné slovo

Majetnícky partner je ctižiadostivý, rázny, a vodcovský typ, ktorý chce, aby bolo všetko podľa jeho predstáv. Má posledné slovo a tvoje návrhy či žiadosti neberie ani do úvahy. Máš pri ňom pocit, akoby vzťahu vládol a ty si radšej ticho, aby bol „pán“ spokojný, inak sa dokáže nahnevať. Neprejavuje ti rešpekt ani dôveru, vášmu vzťahu chýba rovnocennosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating