Žena a muž v objatí na poli
Pexels/Alexandra Vasina

Každá z nás je istým spôsobom žiarlivá a obzvlášť vtedy, ak sa to týka našich polovičiek. Je to v poriadku a aj taká žiarlivosť patrí k životu, no aj napriek tomu je potrebné ju rozlišovať a nenechať zájsť za hranice.

Všetko treba brať s mierou a právom sem môžeme zaradiť aj túto našu vlastnosť. Azda niet tej, ktorá by to nezažila. Ak sa bavíme o tej zdravej, je na mieste a dá sa to rešpektovať (dokonca niekedy dodáva vzťahu aj šťavu). Týka sa to nielen nás žien, ale aj našich partnerov.

Sú situácie, kedy žiarlime na seba navzájom alebo ich striedajú tie, kedy je v tomto smere „na výslní“ iba jeden z nás. Sú však situácie, kedy to presahuje zdravé hranice.

Deje sa to aj v tvojom vzťahu? Možno si sa pri odpovedi pousmiala, pretože si si spomenula na situáciu, kedy si žiarlila, no vzápätí ťa napadla ďalšia „funny story“, pri ktorej tak to bol práve tvoj drahý. Napriek tomu to však bolo milé pre oboch práve preto, že to bolo v zdravej miere.

Je však možné, že sa v týchto riadkoch hľadáš aj ty, ktorá práve tento spôsob žiarlivosti nepozná. Pozeráš sa naňho z úplne iného pohľadu a máš na to právo. Vlastnosť, ktorá sa objavila v začiatkoch vzťahu a postupne sa prehlbovala až do chvíľ, ktoré boli neznesiteľné. Vyčítaš si to a zároveň premýšľaš nad tým, prečo si to nechala zájsť až tak ďaleko. Vlastne si uvedomuješ, že je to presne to, čo zničilo váš vzťah.

Áno, spočiatku ti to tak neprišlo a mnohokrát si to prehliadala z rôznych dôvodov. Tá jeho chorá žiarlivosť však začala byť však pre teba toxická. Zachádzala totižto čoraz viac a viac ďalej. Nech už bola v akejkoľvek forme, znepokojovala nielen teba, ale postupne aj tvojich priateľov, rodinu či okolie.

To, čo iní videli už dávno, si ty začala až v čase, kedy si dospela k zisteniu, že svojou žiarlivosťou od teba odohnal tých, ktorých si mala najradšej.

Nikdy však nedovoľ, aby ťa niekto obral nielen o tých, ktorí do tvojho života právom patria, ale aj o seba samu. Je potrebné rozoznávať, čo je pre teba v poriadku a priťahuje ťa to, a čo na druhú stranu zabíja tvoju vlastnú slobodu a prekračuje všetky medze. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating