Žena má neporiadok doma

Aj ty máš výčitky svedomia, keď máš doma neporiadok? Nielen, že v byte nevieš nič nájsť, ale cítiš sa trápne, ak nebodaj príde nejaká neohlásená návšteva. A pritom to môže mať jedno veľmi jednoduché vysvetlenie, o ktorom hovorí aj portál Power of Positivity. Nie, že by si bola lenivá bordelárka, ale si kreatívna a inteligentná osoba.

Čítaš správne. Neporiadok v domácnosti je jedným z charakteristických znakov vysoko inteligentných a kreatívnych ľudí. V chaotickom prostredí sa im jednoducho darí a dôraz kladú na iné dôležitejšie veci, než akými je upratovanie. Ľudia s vysokým intelektom majú tendenciu sústrediť sa len na jednu vec, čo im sťažuje plnenie ostatných povinností.

A vieš, prečo si inteligentní ľudia doma udržujú neporiadok? Podľa vedcov môže bordel podporiť kreativitu a nové nápady. Zvyšuje sa totiž pravdepodobnosť, že budú myslieť neštandardne než za bežných okolností. Vďaka tomu im môžu skrsnúť aj také nápady, o ktorých ani len netušili, že sa v ich hlave ukrývajú.

Názor iných ľudí ich nezaujíma

Inteligentným ľuďom len zriedka záleží na tom, čo si o nich myslia iní ľudia, preto nemajú potrebu ísť s davom a robiť to, čo sa patrí. Upratovanie môže byť jednou z týchto činností. Dostanú sa k tomu len vtedy, keď to už začne prekážať im a nie vtedy, keď im to niekto povie.

Voľný čas je pre nich veľmi dôležitý a vzácny, preto si dobre rozmyslia, ako ho využijú. Upratovanie považujú za nudné, preto ho tak často nevyhľadávajú. Radšej budú robiť niečo, čo im prinesie radosť a môžu sa aj niečo nové naučiť.

Ak sa najbližšie budeš stresovať kvôli tomu, že máš doma neporiadok, spomeň si na tento článok. Je možné, že aj ty patríš do skupiny inteligentných ľudí a ani si to neuvedomuješ. Pozri si náš článok o zvykoch nadaných ľudí, ktoré ich odlišujú od ostatných. Možno sa v nich nájdeš aj ty.

Zdroj: Power of Positivity

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife