Dvojica upratuje
Pexels/Karolina Grabowska

V našom minulom článku sme ti predstavili znamenia, ktoré radi upratujú, lebo majú vzťah k čistote. Ak si sa v ňom nenašla, nevešaj hlavu. Nemusíš mať rada upratovanie na to, aby si mala doma poriadok a čisto.

Nižšie nájdeš tipy na to, ako sa efektívne zbavíš neporiadku a tvoj byt bude stále uprataný.

Maličkosti odkladaj hneď

Najefektívnejšie upratovanie je to, keď upratovať ani nemusíš. Zjednoduš si to čo najviac tým, že všetky drobnosti, ktoré budeš počas dňa používať, hneď odložíš tam, kam patria. Tanier po obede umy akonáhle doješ, šálku z kávy rovnako, oblečenie zaves na vešiak, chvíľu nechaj prevetrať a odlož.

Žena a muž v objatí pri maľovaní bytu
zdroj: Pexels/Maria Ovchinnikova

Obuv ulož do skrinky na topánky, na make-up si vyhraď jednu alebo dve poličky a tak ďalej. V rýchlom svete nemáš čas strácať čas, preto sa nauč pracovať bleskovo. Čím menej energie vložíš do upratovania, tým viac ti jej zostane na iné aktivity.

Kôš na odpadky daj na balkón

Nepríjemná vôňa vychádzajúca z koša bude o tebe prezrádzať, že si neporiadna, aj keď si možno v tejto chvíli doupratovala. V tom prípade ide len o oklamanie mysle. Skvelým „life hackom“ je dať kôš na odpadky von. Stačí ho umiestniť na balkón alebo terasu a nepríjemná vôňa zmizne.

Pokiaľ ti to príde nepraktické, v drogériách nájdeš pomôcky na odstránenie práve tohto zápachu. Zväčšia ich stačí nalepiť na miesto v blízkosti koša či priamo doň. Rovnako sú aj parfumované (voňavé) vrecia či vrecká na odpad. Vôňa pôsobí na náš rozum priaznivo – máme pocit, že máme doma a možno aj v sebe viac upratané a čisto.

Žena s kyticou kvetov
zdroj: Pexels/Olya Kobruseva

Následne si zvykni používať osviežovač vzduchu a tvoj byt bude vyzerať tak, akoby si ho pred chvíľou upratovala, aj keď si v ňom nepohla ani prstom. A to je už výhodné, no nie?

Používaj vlhčené utierky

Neporiadku sa veľmi efektívne zbavíš aj pomocou vlhčených utierok. Hoci nepredstavujú práve ekologické riešenie, mnohým ľuďom zachránia život pri neočakávanej návšteve. Dá sa nimi poutierať úplne čokoľvek a akákoľvek izba, preto bude tvoj byt čistý v priebehu pár minút. A zanechajú po sebe jemnú vôňu.

Použiť ich môžeš na nábytok, police, stôl, televíziu, parapety, podlahu a špeciálne aj na okná a dvere. Návšteva ti bude závidieť poriadok a tvoje tajomstvo, že si nestihla dôkladne upratať, sa nikto nedozvie.

Žena a muž tancujú v byte
zdroj: Pexels/Маргарита Архангельская

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife