Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Nie každá z nás si dá záležať na tom, aby sa u nej doma (alebo aspoň v izbe) všetko lesklo. Každá má doma iný druh neporiadku. Vedela si však, že práve to, kde a aký neporiadok u seba máš, môže o tebe veľa prezradiť? Zisti, či ide o pravdu!

Bomba na pracovnom stole

Na pracovnom stole má neporiadok, alebo, nazvime to pracovný systém, najviac ľudí. Je to miesto, na ktorom sa denne dejú rôzne veci a položíš tam všetko, čo v danej chvíli chceš niekam dať, no zatiaľ len dočasne. Ak sa ti po stole váľajú rôzne papiere, poznámky, a vlastne všetko, s čím chceš niečo robiť, zrejme si veľmi kreatívna osobnosť.

Túžiš tvoriť a neznášaš nudu. Stále máš niečo na práci, no sama nestíhaš robiť všetko, čo si zaumieniš. A tak sa ti to kopí na stole. Ak však na ňom nájdeš aj špinavý riad, pohodenú ponožku či vrstvu prachu, buď si ešte nevyzreté dieťa alebo ehm, špinďúr.

Zbieraš veci ako straka?

Možno o čistotu a poriadok ako tak dbáš, no pri množstve vecí, ktoré vlastníš ti to dá poriadne zabrať. Ak si človek, ktorý domov donesie každú hlúposť, a keď odložíš roky nepoužívanú vec so slovami To sa ešte zíde, evidentne máš problém so zmenami v živote.

Držíš sa starých a nových vecí, aby si mala pocit, že niečo stále máš. Tie staré ti pripomínajú emócie, ktoré si zažila a nechceš na ne zabudnúť. Zrejme si skôr konzervatívny typ človeka. Ak sa však tvoje veci nekontrolovateľne hromadia, pozor, môžeš mať aj psychický problém.

Neporiadok mimo dohľadu

Existuje aj typ neporiadku, ktorý je pred očami návštevy skrytý. Na prvý pohľad uprataný byt schováva skrine, ktoré idú prasknúť od preplnenia a šuplíky, v ktorých niečo v tej hŕbe len ťažko nájdeš. Ak aj ty hádžeš svoje veci niekam, len aby si ich nevidela, evidentne si človek, ktorý pôsobí na ľudí iným dojmom, než je skutočnosť.

Chceš svoje pravé ja schovať za lepšiu verziu. Potrebuješ, aby mali ľudia o tebe dobrú mienku, pretože sa hanbíš alebo nevieš vyrovnať so svojimi problémami. Problémy radšej necháš plávať, ako by si ich mala riešiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife