Pexels/mentatdgt

Rozchod nepatrí zrovna k jednoduchým veciam v živote a niektorým z nás trvá trošku dlhšie, než sa s tým zmierime. A ešte dlhšie, kým sa cez svojho bývalého prenesieme a zabudneme na neho.

Dovtedy však musíme často bojovať s nutkaním napísať mu. Chceme, aby vedel, že nám ublížil, že nám chýba a že ho ešte stále ľúbime. Aj keď by si mu to najradšej vykričala do tváre, radšej si to nechaj pre seba. Predtým, než mu chceš naozaj napísať, polož si tieto tri otázky.

Vďaka nim možno pochopíš, že to nie je najlepší nápad a aj keď by si to urobila, nijak by ti to nepomohlo. Skôr naopak, po chvíli by ti došlo, čo si urobila a cítila by si sa ešte horšie.

Robím to preto, lebo chcem poznať odpovede?

Možno odišiel bez vysvetlenia alebo ťa úplne ghostol a ty si teraz neustále kladieš otázku „prečo“. Urobila si ty niečo zlé, niečo, čím si ho nahnevala? Ak si mu nestála za to, aby ti všetko vysvetlil, on by ti ani zďaleka nemal stáť za to, aby si sa kvôli nemu trápila.

Naozaj chceš počuť všetky tie výhovorky, ktorými ťa zasype? Ak to potrebuješ naozaj len preto, aby si bola schopná posunúť sa ďalej, tak to urob. Nič si od toho ale nesľubuj.

Robím to preto, že mi naozaj chýba alebo sa len cítim osamelo?

Medzi týmito dvoma vecami by si mala naozaj rozlišovať. Možno sa len nudíš, lebo si sama a cítiš sa preto zle. Ide o veľmi zlú kombináciu a v takomto prípade určite neodporúčame bývalému písať. A čo robiť, ak ti naozaj chýba? Ak ťa už raz opustil, myslíš si, že hneď dobehne za tebou a všetko bude v poriadku? To sa stáva naozaj málokedy.

Radšej skús zamestnať svoju myseľ niečím iným, aby ťa to viac nelákalo. Uvidíš, že časom ti prestane chýbať menej a menej.

Robím to preto, lebo mám vypité?

Najhorší možný dôvod, prečo mu chceš napísať. Ak si už pila, nikdy, ale naozaj nikdy nepíš svojmu ex. Z takéhoto správania ešte nikdy nevzišlo nič dobré a ani ty nebudeš výnimkou. Možno by si mu napísala niečo, čo si ani tak nemyslela a napokon by si to len ľutovala. Naozaj ti to stojí za to?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating