Muž drží ženu za boky

Zažila to snáď už každá z nás. Každá, ktorá verila, že toto bol vyvolený. Ten chlap, s ktorým prežije celý svoj život, pretože takúto lásku ešte nikdy v živote nepoznala. Avšak, tá láska vie byť občas pekne krutá. Dá ti zbohom a ty máš vraj kráčať vpred sama. Ale čo ak sa od bývalého vzťahu nedokážeš naozaj vzdialiť?

Niekedy to pritom ani nemusí byť láska ako hrom. Zvykneš si na muža, ktorý je po tvojom boku tak veľmi, že je ťažké byť bez neho. Aj keď sa po rozchode snažíš dať dokopy, počúvaš tie dobre mienené rady a znova sa s niekým stretávaš, tvoja myseľ, srdce i duša, sa kdesi v hĺbke stále trápia. Akoby boli pripútané k bývalému. Tvoje nohy idú vpred, no vnútro sa drží na napätom lane.

Čo ešte čakáš od bývalého vzťahu?

Nezáleží na tom, či ste sa rozišli v dobrom alebo v zlom, ani na tom, kto s tým prišiel. Jednoducho, občas ti minulosť môže chýbať tak veľmi, že dokáže nepríjemne ovplyvniť tvoju budúcnosť. Je na čase, aby si sa zamyslela práve nad tým, prečo je to u teba tak. Čo ti chýba? Naozaj on ako osoba? Alebo len ten pocit istoty? Stále ho miluješ alebo si si to celé v sebe len naozaj neuzavrela?

A vieš si vôbec predstaviť, že by to fungovalo, ak by ste sa dali opäť dokopy? Ak je odpoveď nie, je len na tebe, aby si sa pohla vpred. Nemôžeš žiť v strachu z lásky a z toho, že ti znova niekto ublíži. Nemôžeš byť naviazaná na niečo, čo sa už opakovať nebude. Na niekoho, kto si žije svoj život, zatiaľ čo ty sa kvôli nemu iba trápiš. Toto si nezaslúžiš.

Sprav to pre seba. Pre svoju dušu, pre svoje šťastie a pohodu. Zahoď za hlavu tie nekonečné myšlienky, s ktorými len strácaš čas. Nádych – výdych, ideš ďalej. Nikto nepríde a neprestrihne tvoje väzby s minulosťou, ak to neurobíš sama. A ty sa už viac nechceš vrátiť, však?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating