Nie je to ľahké, ja viem.

Ešte stále sa nedokážeš zmieriť s predstavou toho, že ho už viac neuvidíš, že sa pri ňom ráno neprebudíš, že nebudete zaspávať v spoločnom objatí. Že ťa viac neprekvapí objatím alebo bozkom, neurobí ti raňajky do postele a ani ťa nevezme na žiadny krásny výlet.

Keď počuješ vašu obľúbenú skladbu, v očiach máš stále slzy. Plač rovnako nedokážeš udržať ani vtedy, keď si prezeráš vaše spoločné fotografie a spomínaš na to, ako ste sa mali dobre.

Prečo sa to muselo všetko tak pokaziť? Prečo už viac nechce byť súčasťou tvojho života?

zdroj: Photo by Andrew Neel from Unsplash

V prvom rade sa s tým musíš zmieriť a musíš to prijať ako fakt. Čím skôr sa ti podarí z tohto rozchodu dostať, tým rýchlejšie budeš môcť byť opäť šťastná a budeš sa môcť vrátiť do svojho bežného života.

Chce to čas

Viem, že je to najväčšie klišé, aké ti môžeme povedať, no je to jednoducho tak. Zlomené srdce vylieči len čas. No ty sama tomu môžeš dopomôcť.

V prvom rade musíš obmedziť kontakt s ním. Ak si spolu budete aj naďalej písať (nebodaj sa budete stretávať), stále v tebe bude driemať akási nádej, že sa to medzi vami môže urovnať. Nerob si, prosím, zbytočné nádeje, pretože takto sa od neho nikdy nedokážeš odstrihnúť a vždy bude ovplyvňovať tvoj život.

Ak nechceš vaše spoločné fotky vymazať zo sociálnych sietí, je to tvoje rozhodnutie. Ale nevracaj sa k nim každý deň, aby si si ich pozrela. Prípadne ak ich odtiaľ vymažeš, nemusíš ich existenciu odstrániť úplne. Ulož si ich pekne do jedného priečinka, pretože o pár mesiacov či rokov, keď už bude tvoje srdiečko zahojené, si určite rada zaspomínaš na to pekné, čo ste spolu prežili.

Zamestnaj svoju myseľ

Taktiež je dobré, ak svoju myseľ zamestnáš niečím iným. Ideálne je začať sa venovať nejakému koníčku, pri ktorom prídeš na iné myšlienky a z bolestivého rozchodu sa dostaneš rýchlejšie.

zdroj: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Stretávaj sa častejšie s kamoškami, chodievajte spolu von, choďte na babský výlet alebo si urobte pyžamovú párty. Nemala by si byť teraz sama, ale mala by si sa obklopovať ľuďmi, ktorí ti dokážu vyčariť úsmev na tvári.

A aj keď to teraz možno nechceš ani len počuť, daj šancu aj novým známostiam. Neuzavri sa do seba a nezanevri na všetkých chalanov. Pokojne choď na to pomaly a keď budeš cítiť, že si pripravená, nájdi svoju chýbajúcu polovičku. Lebo tvoj bývalý zjavne nebol ten pravý.

Ten pravý na teba ešte len niekde čaká. A je len otázkou času, kedy na neho natrafíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.