Rozchod je ťažký. Áno, bolí to. A niekedy fakt dosť. Pre niektoré z nás je to rana pod pás, s ktorou sa nedokážeme vyrovnať len tak zo dňa na deň, aj keď by sme veľmi chceli.

Možno si nahováraš, že si sa už posunula ďalej a na svojho bývalého si zabudla. Sama dobre vieš, že je to klamstvo. Nevieš (alebo nechceš?) sa cez to preniesť. Ak ale sama nevieš, ako na tom si, týchto 5 znakov ti dá jasnú odpoveď na to, či si sa cez svojho ex konečne preniesla.

Stalkuješ ho na sociálnych sieťach

V prípade že si ťa hneď neblokol, neustále sleduješ jeho profil, pozeráš jeho storky a príspevky. Niekedy to dokonca preháňaš tak veľmi, že vyhľadávaš miesta, na ktorých by si ho mohla stretnúť alebo na ktorých si videla, že sa zdržiava.

Možno to pre teba bude bolestivé, ale najlepšie bude, keď ho odstrihneš zo svojho života, inak sa budeš stále trápiť. Vymaž si ho, zablokuj…urob čokoľvek, len aby si ho stále nekontrolovala. Inak sa z toho nikdy nedostaneš.

Pozeráš si vaše staré fotky

Nikde nie je napísané, že po rozchode musíš hneď vymazať všetky spoločné fotky a tváriť sa, že sa všetky tie pekné veci nestali. Ak ale každý deň tieto fotky pozeráš dookola, plačeš pri nich a spomínaš na to, ako ste sa mali dobre, asi na tom nebude niečo v poriadku, nemyslíš? Všetky si ich ulož do jedného priečinka a pokús sa ich pravidelne neotvárať.

Keď o ňom počuješ, si nesvoja

Kamošky ti hovoria, že sa ti nemohlo stať nič lepšie, než rozchod s ním, no ty by si na nich najradšej nakričala, že ničomu nechápu? Keď sa ťa na neho niekto opýta, sama nevieš, aké pocity prežívaš. Smútok, hnev, láska alebo nenávisť? Ty sama sa nevieš vyznať vo svojich pocitoch, čo je neklamným znakom toho, že si sa cez to nepreniesla. Musíš sa pokúsiť odpustiť mu (alebo aj sebe) a ísť ďalej.

Nechceš randiť s nikým iným

Od rozchodu ubehlo už niekoľko týždňov či nebodaj mesiacov a ty si stále nebola na žiadnom rande? Netvrdíme, že sa musíš ihneď bezhlavo vrhnúť do nového vzťahu, ale stretávať sa s inými chalanmi môžeš. Ty však sama vieš, že tajne dúfaš v to, aby sa vrátil. A to nebude možné, ak sa budeš stretávať s niekým iným, no nemáme pravdu?

Všetkých chlapov porovnávaš s ním

Na druhej strane, ak si už aj začala randiť, všetkých chlapov porovnávaš so svojím bývalým a ak sa odlišujú, posielaš ich hneď preč. Prečo ale hľadáš niekoho, s kým ti to nevyšlo? Možno by si mala nechať oči otvorené a počkať na niekoho, kto možno bude úplne iný. Lepší. A oveľa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.