Photo by Victoria Roman from Unsplash

Život v toxickom vzťahu si niekedy ani nemusíš uvedomovať, no deje sa to. Už dávno neplatí, že len chlapi bývajú tí zlí, toxickou môže byť aj ty sama. Ako zistíš, či sa tvoj súčasný priateľ v minulosti nachádzal v takomto vzťahu?

Toxické ženy dokážu vzťah niekedy vyhrotiť až do takých situácií, že sa z toho chlapi budú spamätávať ešte dlho. Aj to môže byť jedným z dôvodov, prečo máš pochybnosti, či je teraz medzi vami všetko v poriadku. Možno mu bude trvať chvíľku dlhšie, kým sa ženám znovu naučí dôverovať.

A ako zistíš, či sa v takomto vzťahu naozaj nachádzal? Sám od seba to prizná len zriedka, preto by si mala začať sledovať nasledovné znaky.

1. O svojich predchádzajúcich vzťahoch nechce vôbec hovoriť.

2. Aj keď si k nemu úprimná, je podozrievavý a myslí si, že ti nemôže veriť.

3. Je až príliš žiarlivý a bojí sa toho, že by si ho podviedla.

4. Chce s tebou tráviť všetok svoj voľný čas.

5. Veľmi ľahko sa rozčúli a niekedy sa pohádate aj pre úplné maličkosti.

6. Keďže si myslí, že ti nemôže veriť, má pred tebou nejaké tajnosti.

7. Niekedy ťa môže od seba odháňať, pretože sa bojí, že sa zase sklame.

8. Ak sa rozhodne hovoriť o svojich predošlých vzťahoch, porovnáva ťa so svojimi ex.

Je ti takéto správanie povedomé a tvoj priateľ sa niekedy správa presne rovnako? V takomto prípade nepomôže nič iné, len otvorená komunikácia. Povedz mu, že si tu pre neho a môže sa ti zdôveriť. Musíš ho presvedčiť jednoducho o tom, že si iná, než boli tie pred tebou a že tebe môže dôverovať a ty ho naozaj ľúbiš.

Možno budeš musieť byť trochu trpezlivá, no dôležité je, že viete, s čím sa musíte obaja vyrovnať. Už len musíte k sebe nájsť takú cestu, aby ste boli obaja spokojní a šťastní.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating