Unsplash/Andrik Langfield

Vybudovanie si dôvery v novom vzťahu môže chvíľu trvať. Najmä ak si po poslednom vzťahu bola rozbitá. To veľké sklamanie, ktoré prišlo od tvojho ex, ťa donútilo k tomu, aby si sa uzavrela. Už nikdy viac nechceš zažiť ten pocit. Už sa nechceš zraniť.

Minule si si nedávala pozor, bola si otvorená a zároveň zraniteľná. Ten druhý využil šancu a ty teraz nevieš, ako ďalej. A pritom by si chcela. Znovu si dala láske šancu a začala si si s niekým novým. Vyzerá to zatiaľ sľubne, no ani napriek tomu k nemu nedokážeš byť stopercentne úprimná.

Možno ťa to niekde v hĺbke desí a si z toho smutná. Musíš si však uvedomiť, z akého dôvodu sa chceš novému priateľovi otvoriť. Veríš mu? Nechceš mať výčitky svedomia? Chceš byť sama sebou? Chceš mu to oplatiť, pretože aj on sa otvoril tebe?

Keď si s niekým vo vzťahu, mala by si byť otvorená a úprimná. Ten druhý si to zaslúži. Aj keď to pre teba nebude ľahké, urob to. Nestane sa tak zo dňa na deň, budeš potrebovať trochu času. Nepremýšľaj ale nad tým, že aj teraz sa sklameš. Ži v prítomnosti a užívaj si to, že znovu môžeš byť šťastná. To, čo sa stalo, zahoď za hlavu a nechaj minulosť minulosťou.

Ako sa otvoriť niekomu, s kým chodíš?

Hneď na začiatku mu nemusíš vyklopiť všetky tajomstvá o sebe. Môžeš začať s jednoduchými, na prvý pohľad nezmyselnými vecami. Aký najväčší trapas si v živote prežila? Čo si kedysi urobila, že čo sa hanbíš? Čo najbláznivejšie si urobila alebo by si chcela urobiť? Ak začneš takto odľahčene, ľahšie sa ti bude pokračovať ďalej. 

Postupne môžeš pridávať informácie o tom, čo máš rada a naopak, čo neznášaš. Porozprávaj mu o svojej rodine. Povedz mu o pekných vzťahoch, ale aj o problémoch. Uvidíš, že časom ti pôjde rozprávanie stále lepšie a lepšie a ani sa nenazdáš, budeš mu môcť povedať všetko, aj svoje najhoršie obavy.

Dôležité je, aby si bola sama sebou a aby si sa na nič nehrala. Nehovor veci, ktoré si myslíš, že by chcel počuť. Budeš klamať nielen sebe, ale hlavne jemu. Buď úprimná a neboj sa povedať aj tie zlé veci. Ak to s tebou myslí vážne, prijme ťa so všetkým.

Nezabúdaj sa tiež pýtať na neho a na jeho osobné veci. Keď ti prezradí niečo on, ľahšie mu to opätuješ a prezradíš niečo aj ty. Otvoriť sa niekomu je možno ťažšie než sa zdá, no ak naozaj chceš, podarí sa ti to.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating