Photo by Felix Russell-Saw on Unsplash

Mám obrovské šťastie. Myslím to smrteľne vážne. Nech už bude z Teba akýkoľvek človek, tohto jediného nebudem nikdy ľutovať. Som až príliš vďačná za to, že som sa do Teba nezaľúbila. 

Ďakujem všetkým ľuďom okolo mňa, ktorí sa ma snažili presvedčiť o tom, že Ty nie si tá najsprávnejšia osoba pod slnkom. Boli to pochybnosti, ktoré mali byť oprávnené. Niežeby som ich všetky nechcela počúvať, ale brala som ich na ľahkú váhu.

A to bol ten problém, ktorý som si uvedomila až teraz. Nechcem o Tebe hovoriť v dobrom slova zmysle. Už len preto, aký naozaj si. Rešpektovala som Ťa ako celok a v živote som o Tvojej osobe nepochybovala. Len teraz premýšľam nad tým, či si niekedy rešpektoval ty mňa. Obdivujem sa zato, že som sa od Teba dokázala odpútať. Nikdy som Ti neklamala. Zverila som sa Ti s viacerými tajomstvami a čakala som, že sa aspoň pokúsiš pochopiť kúsok môjho sveta.

Tvoje objatia boli príjemné, no v určitých momentoch ma až priveľa škriepilo svedomie.

Napriek tomu, ak by som povedala, že si mi bol ľahostajný, nadovšetko by som klamala. A vieš prečo? Lebo som naivne dúfala, že sa budeš správať lepšie. Cítila som sa ako malé dievčatko, čo verí v šťastný koniec rozprávok. Verila som tomu, že Tvoj zmysel života Ťa nebude ovplyvňovať aby si sa pretvaroval. Nasádzal si si masku na tvár vo chvíľach, kedy Ti to bolo najviac potrebné. A práve v tých chvíľach som chcela, aby si bol sám sebou.

Po tom všetkom mám dojem, že som si ťa až príliš zidealizovala. A to snáď bola tá posledná najhlúpejšia vec, ktorú som mohla za posledný čas urobiť. Ty si podľa všetkého ani nemal v pláne zmeniť sa. Bol si stále rovnako odmeraný voči reálnemu svetu a len si sa ohrádzal hlúpymi slovami. Všetky pochybnosti v mojich myšlienkach len narastali. No chvíľa, kedy som si uvedomila, že som Ťa nikdy úprimne neľúbila bola pre mňa najviac oslobodzujúca.

Do ničoho som Ťa nenútila. Ty si prestal rozprávať a nezaujímal si sa o okolnosti navôkol. Vedel si o tom, že obyčajné slová nič neznamenajú? Že niekto sa zameriava aj na ľudské činy a nie len na ich myšlienky Nepremýšľal si niekedy nad sebou, že by si mal takýto prístup voči ostatným zmeniť?

Som vďačná za to, že ma Tvoje správanie nezlomilo. Síce som nebola vo všetkých chvíľach silná a odvážna, no ak by som sa naozaj do Teba zaľúbila, všetko by som ihneď oľutovala. Som najšťastnejší človek na svete, lebo si bez slova odišiel a ja som sa hrdo posunula ďalej.

S pozdravom, tá, ktorá Ti už nikdy neopätuje objatie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating