Láska len v posteli

Ach, aká som len bola hlúpa! A naivná. A slepá. A … mohla by som si takto nadávať ešte dlho, no zároveň som si svoju chybu uvedomila. Teda, bola to naozaj moja chyba? Previnila som sa len tým, že som uverila v lásku. Pre teba to však bola láska len v posteli. Na to som prišla, až keď som mala zlomené srdce.

Neviem, čo som od toho čakala. Dúfala som v iný koniec, no vráťme sa spolu na začiatok. Do momentu, kedy som ťa prvýkrát zbadala. Presne ten typ, ktorému moje oči nevedia odolať. A ty si to zrejme hneď vedel. Bolo ti jasné, že si ma bez problému získaš. Ako mnohé predo mnou.

Môj žalúdok sa triasol, keď si sa na mňa usmial. Mal si na mňa tie správne „páky“, aby som bola celá len tvoja. Kým som však ja som snívala o našom spoločnom živote, …

Bozkávajúci sa pár pri okne
zdroj: Pexels/Владимир Василье

… ty si poznal lásku len v posteli

Vôbec mi nevadilo, že nejdeš von so mnou a mojimi známymi. Ani to, že si sa nechcel vlastne s nikým zoznamovať. Azda si sa za mňa hanbil? Nechodili sme von ako iné páry, náš svet tvorila izba a posteľ. A ja som z toho bola paf. Vášnivé chvíle s mužom, do ktorého som sa zaľúbila, čo som si viac mohla želať? Neuvedomovala som si, že akonáhle si zabuchol dvere, už som pre teba neexistovala.

Odpísal si len vtedy, keď sa ti to hodilo, stretávali sme sa len vtedy, keď si mal čas ty. Neboli sme my. Bol si len ty. A keď si ty dostal chuť, ja som ti bola po ruke, pretože som si stále myslela, že je to v poriadku. Tvoje dievča na špagáte. Až som jedného dňa sedela u kamošky a sledovala, ako sa baví so svojím priateľom. Hovorili mi o tom, kde boli, čo zažili na dovolenke, čo budú robiť cez víkend. A vtedy mi to docvaklo.

Dvojica na lúke pozerá pred seba
zdroj: Unsplash/Scott Broome

Pozerala som sa na nich a v sekunde som pochopila, že to, čo mám s tebou, nie je žiaden vzťah. Len ma využívaš na milovanie, no nič viac so mnou nemáš v pláne. Došlo mi, že my dvaja nebudeme chodiť na dovolenky, veď sme spolu za tie mesiace neboli ani na skutočnom rande. Na takom, ktoré by neskončilo se*om.

Som na seba pyšná, že som nazbierala odvahu a už sa s tebou viac do postele nedostala. Odstrihla som ťa rázne zo života a aj keď to stále bolí, viem, že som sama pre seba urobila to najlepšie, čo som mohla.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating