Si pripravená na vzťah? Tieto vlastnosti by si mala mať
Pexels/Flora Westbrook

Určite si už počula o tom, že si máš hľadať vzťah vtedy, keď si pripravená a nie vtedy, keď si iba osamelá. Tieto vlastnosti o tebe prezradia, že si na vzťah pripravená a môžeš sa viazať. Ak ich ešte nemáš, radíme ti počkať a byť trpezlivou. Všetko dobré má svoj čas.

Samostatnosť

Vo vzťahu potrebuješ byť samostatnou. Najmä preto, aby si na priateľovi nebola závislá a tým neuhasila vašu lásku, no tiež aj preto, aby si vedela platiť svoje účty. Nemala by si muža vyciciavať z peňazí a rovnako by si ho nemala držať v zlatej klietke. Ak o sebe pochybuješ a samostatná ešte nie si, do vzťahu sa nehrň.

Komunikatívnosť

Si tichá a hanblivá? Na vzťah máš ešte čas. V ňom potrebuješ byť zhovorčivejšia a rozprávať sa o problémoch. Vďaka rozhovorom s tvojím priateľom sa lepšie spoznáte a budete o sebe vedieť dôležité veci. Keď komunikovať nevieš a nedokážeš sa ozvať, ak ti niečo prekáža, vzťah by ti dlho nevydržal.

Otvorenosť

Rovnako ako komunikácia, aj otvorenosť je v zdravom vzťahu potrebná. Pokiaľ nevieš svoje potreby vyjadriť priamo a máš tendenciu chodiť okolo horúcej kaše, ešte sa nesnaž viazať. Tvoj partner by to mal s tebou ťažké a ty by si sa len trápila, pretože by si nechápala, prečo neplní tvoje potreby. Keď sa naučíš nehanbiť a hovoriť po čom túžiš hneď, až vtedy budeš pripravená na vážny vzťah.

Úprimnosť

Vo vzťahu by taktiež mala panovať úprimnosť a nie klamanie a faloš. Ty by si chcela milovať niekoho, o kom by si vedela, že ťa podvádza, nie je k tebe úprimný a klame ti? Asi nie. Predstav si, že ani chlap by nebol nadšený z toho, keby vedel, že mu klameš a si mu neverná. Dokým sa nenaučíš byť úprimná a verná, priateľa by si si nemala hľadať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating