Láska je obeta

Je krásna. Napĺňa naše srdce šťastím, dušu pokojom. Prináša nám do života radosť, istotu a vieru v tú najkrajšiu budúcnosť. Ale nie je to vždy zadarmo. Láska je obeta. Keď od nej niečo chceš, musíš jej aj niečo odovzdať. Často je o kompromisoch, prekážkach a ťažkých rozhodnutiach. No stojí za to.

Niekedy sa ti všetko vráti, inokedy po čase zistíš, že to neviedlo do vytúženého cieľa. No napriek tomu nemáš čo ľutovať. Pretože ak skutočne miluješ, urobíš všetko pre to, aby vzťah rástol a napredoval. Urobíš všetko pre človeka, ktorého miluješ. I keď sa neskôr môžeš chytať za hlavu, či si to neprehnala, v tom danom momente si to tak cítila. A to je v poriadku.

Láska je obeta, ktorá nebolí

Život je o chybách, ktoré by si však zaslúžili názov ponaučenia. Nie je to nič, čo by si mala chcieť vrátiť späť, nič, čo potrebuješ zmeniť. Všetko, čo si kedy urobila, a to i pre lásku, bolo v tej chvíli pre teba správne. Bolo to tvoje rozhodnutie. Tvoja voľba. Niekedy si pri nej nezaváhala, inokedy si vedela, že ťa to bude bolieť, no aj tak si do toho šla. Pretože zaľúbená žena je schopná naozaj všetkého.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Niekedy sú to veci milé, inokedy bláznivé, komplikované, či bolestivé. No ak by v tvojom srdci neboli skutočné city, nikdy by si nič z toho neurobila. Občas sa človek kvôli vzťahu jednoducho musí obetovať. Urobiť krok vzad či sa pustiť na cestu, ktorá bude pre neho ťažká. No ak vie, že ho niekto drží za ruku, kráča sa po nej ľahšie.

Keď si veci robila s čistým srdcom, nikdy ich ľutovať nebudeš. Nezáleží na tom, či s tým človekom stále si alebo je to už iba tvoj bývalý. Vďaka nemu si tam, kde si teraz. Bol tvojou súčasťou a teda aj dôvodom každého tvojho kroku. Dôvodom, prečo si bola schopná dať mu kus seba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating