Nedávno sme písali o znakoch, prečo zostávajú inteligentné ženy dlho slobodné a muža si nehľadajú. Ak si single a nenašla si sa v nich, možno je tvoja chvíľa práve teraz. Teraz ti odhalíme dôvody, prečo majú inteligentní ľudia problém nájsť si vzťah.

Je ťažké im rozumieť

Či už si to priznáš alebo nie, inteligentní ľudia rozmýšľajú inak ako človek s priemernými vedomosťami. Najhlavnejším problémom teda je, že týmto ľuďom je ťažké porozumieť. Často sa zaoberajú témami, ktoré by ti ani nenapadli alebo používajú v rozhovoroch slová, ktoré nepoznáš.

Kvôli tomu môžu mať budúci partneri pocit, že pre nich nie sú vhodní a tak sa od nich vzďaľujú. Múdri ľudia už navonok pôsobia veľmi komplikovane, preto sú často sami.

Všetko príliš analyzujú

Problém nájsť si svoju polovičku môžu mať aj preto, že všetko analyzujú. Záleží im aj na nepodstatných veciach a považujú za bytostne dôležité, aby o všetkom vedeli každý detail. Vo vzťahu je však potrebné mať aj tajomstvá a dokým to nepochopia, ich potenciálni partneri sa pri nich budú cítiť ako na výsluchu. Nebudú mať záujem o vzťah, dokým sa inteligentní ľudia nenaučia, že je potrebná voľnosť.

Sú plní strachu zo vzťahov

Keď sa inteligentní ľudia obklopujú zamilovanými dvojicami, ktoré sú vo vzťahu, môžu z nich pociťovať stres a strach. Vidia, že to nie je len med lízať alebo prechádzať sa ružovým sadom. Vzťah si vyžaduje každodennú prácu, ktorá je často sprevádzaná hádkami či frustráciou a to ich môže odstrašovať. Múdri ľudia sú už zvyknutí na svoj pokoj a nezávislosť, preto si myslia, že by im vzťah narušil celý kolobeh života. A priznaj si, naozaj to tak je.

Áno, s inteligenciou prichádza rozhľad a v niektorých profesiách aj veľké peniaze, ale ako vidíš, má to aj svoje nevýhody, o ktorých sa často mlčí. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.