Pexels/Andrea Piacquadio

Vzťahy nie sú vždy jednoduché. Keby boli, všetci ľudia by mali svojho partnera a nikto by nebol sám.

Akýkoľvek medziľudský vzťah si vyžaduje roky práce a veľa úprimnosti. Pokiaľ niekoho máš, nemala by si partnerovi klamať, podvádzať ho, zatajovať mu veci a vôbec by si ho nemala ohovárať. Takýto zväzok by len hnil ako prezretá hruška a nenapredoval by.

Vždy by si sa mala snažiť o to, aby bol partner s tebou spokojný, milovaný a aby ste nezažívali iba rutinu či stereotyp. To je najrýchlejšia cesta k záhube a zničeniu všetkého, čo ste doteraz budovali.

No čo v tom prípade, keď vo vzťahu už stereotyp máte a ty si sa zamilovala do druhého muža? Odpoveď je jasná. Vyber si toho druhého.

Pokiaľ by si skutočne milovala svojho aktuálneho priateľa, nikdy by si sa do druhého nezaľúbila.

Ako sme ti už na začiatku ozrejmili, pravý vzťah je založený na úprimnosti, dôvere a pravde. Keď sa však ocitneš v milostnom trojuholníku a nevieš si vybrať, či ten alebo ten, porušila si všetky nepísané pravidlá čistého vzťahu.

Pokiaľ sa v tejto situácií ale nenachádzaš a nezahľadela si sa do iného, zapamätaj si jednu vec. Ak má tvoj partner 8 dobrých vlastností, no 2 mu chýbajú, vždy sa s tým dá niečo robiť. No ak ho vymeníš za chlapa, ktorý má tie 2 zvyšné, ale 8 nemá, urobíš dobre? Pravdepodobne nie. My, ľudia, sme (bohužiaľ) takí, že chceme vždy to, čo nemáme alebo nemôžeme mať.

Snaž sa však na vzťahu pracovať a s tvojim drahým komunikovať. Keď mu povieš o tom, čo by si si želala do budúcnosti, bude sa o to usilovať. Spravíš tak lepšie, než keby si odišla za iným. Vo vzťahu majú byť predsa len dve osoby, nikdy nie viac.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating