Muž a žena majú vzťah

Počas svojho života zažiješ mnohé momenty, ktoré ťa budú formovať. Vďaka tomu, čo už máš za sebou, si dnes takou ženou, akou si. A nepochybne na tom majú zásluhu aj tvoje bývalé lásky. Každý jeden vzťah ťa totiž poznačí a posunie niekam ďalej. Či už bol šťastný alebo nie. Je totiž iba na tebe, čo si z neho vezmeš.

Aj keď sa to môže zdať byť veľmi ťažké, no ty máš v rukách to, ako sa vysporiadaš s minulosťou. Keď ti niekto zlomil srdce, samozrejme, že budeš sklamaná či smutná, i keby si nechcela. No to, či budeš celý život kvôli tomu vyplakávať alebo to vezmeš ako lekciu, vďaka ktorej budeš silnejšia, je už iba tvoja voľba.

Každý bývalý vzťah si vezmeš do nového

Po každom rozchode vieš, kde bola chyba. V čom ste ako dvojica zlyhali, čo ti na danom vzťahu vyhovovalo, čo (ne)chceš v tom ďalšom zažiť. Nerobí z teba len zmenenú budúcu partnerku, ale aj novú ženu. Ženu, ktorá je múdrejšia, vyspelejšia, skúsenejšia. Každý muž, ktorý sa dotkol tvojho srdca, v ňom zanechal stopu. I keď si to možno neuvedomuješ, mal takú moc, že pozmenil aj tvoje správanie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Každý jeden partner, ktorý nám príde do cesty, náš niečo nové naučí. Nalepí sa na nás z neho to dobré, ale občas aj to zlé. Inšpiruje nás, ukazuje nám nové možnosti, učí nás pozerať sa ne veci inak, a inak aj konať. Je to skutočný životný učiteľ. A tak, ako z reálnej školy, aj z tejto si vezmeš to, čo naozaj potrebuješ, a čo naozaj chceš.

Pri pohľade do zrkadla si možno stále rovnaká, no tvoje oči v sebe skrývajú farby bývalých lások. Kúsok z ich duše, ktorý v tebe ostal, niečo, čo už nevymažeš. Môžeš byť za to vďačná. A čo je ešte lepšie, môžeš si sama vybrať, čo z nich vo svojej hlave zanecháš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating